Umiejętne obchodzenie prawa to specjalność, którą nie wszyscy mogą się poszczycić. Do grona takich specjalistów zdecydowanie należy ten gigant branży pokerowej, który po prostu bezczelnie wyrolował polskie władze. PokerStars, bo o tym portalu mowa, boleśnie zagrał Polsce na nosie.

1 lipca był dniem sądu dla stron internetowych zajmujących się usługami hazardowymi. Od tamtego dnia każdy z dostawców internetu ma za zadanie blokować każdą z 700 domen wymienionych w rządowym rejestrze (Rejestr Domen Służących do Oferowania Gier Hazardowych Niezgodnie z Ustawą) i odsyłać internautów na strony Ministerstwa Finansów.

Blokada nie ominęła także amerykańskiego monopolisty na polskim rynku. PokerStars to strona, która w Polsce przed 1 lipca wiodła prym i zgarniała na tym ogromne pieniądze. Nic więc dziwnego, że postanowiła walczyć do końca. Choć Ministerstwo Finansów wpisało ją na listę blokowanych domen, PokerStars wróciło w nowej odsłonie.

Wszystko przez dodanie do adresu „01”. W dniu, kiedy Poker Stars znalazł się w rejestrze, w sieci pojawiła się strona pokerstars-01.eu. Tym samym strona działa dalej, choć pod minimalnie zmienionym linkiem. Żeby tego było mało, władze PokerStars wykupiły domeny od pokerstars-01.eu do pokerstars-10.eu. Proces blokowania danej domeny to około 3 dni wychodzi więc na to, że PokerStars jeszcze przez pewien czas nie zniknie z Polski.

– Na Węgrzech już ten sposób testowali, więc pewnie teraz przenieśli to na polski grunt. Takie obchodzenie prawa nie jest więc dla nich nowością. Muszą mieć jakichś prawników i papiery, które w ich opinii pokazują, że nasze prawo jest niezgodne z prawem unijnym. Stąd takie rozwiązanie – mówi ekspert branży pokerowej.

...

Zobacz również