GIF wycofuje kolejny popularny lek. Rodzice są zaniepokojeni

GIF wycofuje kolejny popularny lek. Rodzice są zaniepokojeni Źródło: youtube.com/ Mediakraft TV

GIF wycofuje kolejny lek. Po głośnych działaniach Głównego Instytutu Farmakologicznego przyszła kolej na wycofanie popularnego środka medycznego. Rodzice są zaniepokojeni i otwarcie pytają, co doprowadziło do tak nagłego wycofania lekarstwa, które miało ratować życie najmłodszych?

GIF potwierdził, że wycofuje kolejny lek. Tym razem specjaliści w zakresie medycy postanowili wycofać szczepionkę przeciwko rotawirusom. Taka decyzja sprawiła, że rodzice zaczęli zadawać pytania dotyczące bezpieczeństwa własnych dzieci i tego, jakie skutki mogło przynieść zaszczepienie środkami, przy których produkcji wykryto nieprawidłowości.

GIF przestrzega przed szczepionkami na rotawirusy. Niespodziewany komunikat inspektoratu

Po wycofaniu wielu leków Główny Inspektorat Farmaceutyczny postanowił zszokować informacją dotyczącą wycofania kolejnego środka. Tym razem chodzi o szczepionki, które miały zapobiegać rotawirusowi. O swojej decyzji, inspektorat poinformował za pomocą specjalnego komunikatu, w którym stwierdził, że kilka partii leków była wytwarzana wadliwie, przez co konieczna była interwencja.

- Główny Inspektorat Farmaceutyczny wycofał ze sprzedaży lek Rotarix (Szczepionka przeciw rotawirusom, żywa) zawiesina doustna o numerze serii: AROLC214AE, data ważności: 02.2021, podmiot odpowiedzialny: GlaxoSmithKline Biologicals A.A, Belgia, przedstawiciel podmiotu odpowiedzialnego: GSK Services Sp. z o.o. z siedzibą w Poznaniu.

Problemem szczepionki były wady związane z aplikatorami doustnymi, które mogły sprawić, że wymagania względem jakości zostały w krytycznym stopniu naruszone przez producentów.

- Skutkuje brakiem spełnienia wymagań jakościowych w zakresie parametru objętość. napisał w specjalnym komunikacie GIF

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Rodzice są wściekli, domagają się wyjaśnień

Nie da się ukryć, że ta decyzja spotkała się z wielkim niezadowoleniem ze strony rodziców, którzy wyrazili w jasnych słowach swój sprzeciw przeciwko podawaniu niesprawdzonych leków dzieciom. Przypomnijmy, że szczepionki na rotawirusy wchodzą w pakiet tych obowiązkowych i w zasadzie mają chronić ciała małych pacjentów przed poważnymi konsekwencjami związanymi z pojawieniem się poważnych chorób.

Służby uspokajają, że fakt niespełnienia tych norm nie zaszkodził w stopniu znaczącym małym pacjentom, a działanie Głównego Inspektoratu Farmaceutyczny jest uzasadnione troską o potencjalnych pacjentów. Pomimo obszernych wyjaśnień, opiekunowie dzieci są bardzo zaniepokojeni kolejnymi, niepokojącymi komunikatami ze strony służb, które coraz częściej wycofują ze sprzedaży środki medyczne, które jeszcze do niedawna były podawane tysiącom małych pacjentów.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Dramat Edyty Górniak! Jej syn chce wykonywać śmiertelnie niebezpieczny zawód. Gwiazda bardzo się martwi
  2. Tragiczne wyznanie Beaty Kozidrak. Była molestowana przez znanego muzyka!
  3. TVN przekazał tragiczną informację. Nie żyje 130 osób
  4. Zaskakujące wpisy Michała Wiśniewskiego. "Tęsknię"
  5. Barbara Kurdej-Szatan się ROZWODZI?! Zaskakujące komentarze na profilu artystki
  6. Paweł Domagała przekazał radosną nowinę! Muzyk i jego fani nie kryją szczęścia

 

źródło: Onet

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News