GIF
Unsplash.com @tbelabuseridze
Monika Majko - 31 Października 2020

Bardzo popularna maść wycofana z obrotu. GIF musiał natychmiast zareagować

GIF podjął decyzje o wycofaniu z obrotu w całym kraju serii popularnej maści. Ważna wiadomość dla wszystkich klientów aptek.

GIF zadecydował o całkowitym usunięciu z obrotu jednej serii popularnej maści, przekazano ważne wiadomości dla wszystkich klientów aptek. Produkt leczniczy ma poważną wadę jakościową.

GIF wycofał z aptek popularną maść

Główny Inspektorat Farmaceutyczny przekazał ważną informacje w sprawie wycofania z obrotu na terenie całego kraju jednej serii popularnej maści o właściwościach bakteriobójczych i przeciwzapalnych. Chodzi o produkt leczniczy o nazwie Triderm, który występuje w formie kremu.

Krzysztof Jackowski bije na alarm, zacznie się już w poniedziałek. Porażająca wizja dla PolakówKrzysztof Jackowski bije na alarm, zacznie się już w poniedziałek. Porażająca wizja dla PolakówCzytaj dalej

Z półek aptecznych znika jedna seria produktu leczniczego Triderm (Betamethasoni dipropionas + Clotrimazolum + Gentamicinum) (0,64 mg + 10 mg + 1 mg)/g, krem, tuba 15 g o numerze T016521.
Termin ważności maści to 04.2022.

Podmiotem odpowiedzialnym w kraju jest Merck Sharp & Dohme Romania S.R.L z siedzibą w Bukareszcie, produkt leczniczy jest eksportowany do Polski z Rumunii. Podmiotem uprawnionym do importu równoległego jest firma PharmaVitae Sp. z o.o. Sp. k. z siedzibą w Leśnej.

Przyczyną wycofania tej serii maści są błędne informacje zamieszczone na opakowaniu zewnętrznym produktu. Chodzi o miejsce przepakowania oraz nazwę importera równoległego. Wystąpienie tej wady jakościowej spowodowało, że Główny Inspektor Farmaceutyczny podjął decyzję o wycofaniu z półek aptecznych na terenie całego kraju ww. serii produktu leczniczego.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Zauważył w ogródku wyjątkowo dziwne jajko. W jednej chwili zamarł, gdy zobaczył, co się z niego wyklułoZauważył w ogródku wyjątkowo dziwne jajko. W jednej chwili zamarł, gdy zobaczył, co się z niego wyklułoCzytaj dalej

GIF zdecydował o usunięciu wadliwej serii maści Triderm z obrotu

Triderm to lek w postaci maści lub kremu o właściwościach bakteriobójczych i przeciwzapalnych. Stosuje się go przy zmianach zapalnych na skórze, wywołanych prze bakterię lub grzyby. Maść jest wydawana na receptę.

Dzisiaj grzeje:

1. Fatalne informacje dla wielu Polaków. Mamy potwierdzenie, właśnie wprowadzono ogromne ograniczenia

2. Sprzed chwili: Doszło do ataków, sytuacja wymyka się spod kontroli. Jest coraz niebezpieczniej

3. Wszystko zacznie się już dzisiaj o 17. Ogromne utrudnienia, cała Polska wstrzymuje oddech

Przeciwwskazaniem do stosowania Tridermu jest wirusowe zakażenie skóry, jak na przykład ospa wietrzna lub opryszczka. Szczególną ostrożność należy zachować również przy trądziku pospolitym oraz różowatym, a także przy wszelkiego rodzaju ranach m.in. na twarzy czy w okolicy narządów płciowych.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Chcą uśpić 14-letniego lwa. Powód bardzo przykry, łzy ciekną z oczu
  2. Robert Lewandowski poza kadrą Bayernu Monachium. Kibicom opadły szczęki, znamy powód decyzji
  3. Wojsko wychodzi na ulice w Polsce. Morawiecki właśnie wydał nowe zarządzenie
  4. Pilna zmiana w godzinach dla seniorów. Rząd właśnie ją wprowadził
  5. Wszyscy się mylili. Koronawirus zaraża inaczej niż sądziliśmy, nowe odkrycie nie pozostawia złudzeń
  6. Fizyk jądrowy ostro o przeciwnikach elektrowni atomowych: "Strach jako argument"
  7. Najpiękniejsza Polka wyjawiła nieziemski przepis na rosół. Udka kurczaka zastąpiła znacznie lepszym zamiennikiem
Tajemnicza śmierć uwielbianego aktora. Bardzo przykre jak zginął Dionizy ze Tajemnicza śmierć uwielbianego aktora. Bardzo przykre jak zginął Dionizy ze "Złotopolskich"Czytaj dalej

Źródło: Radio Zet

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News