GIF pilnie wycofuje krople antybakteryjne. Wykryto poważny błąd w składzie, lepiej go wyrzucić

GIF pilnie wycofuje krople antybakteryjne. Wykryto poważny błąd w składzie, lepiej go wyrzucić Źródło: pikio.pl

GIF wycofuje ze sprzedaży krople antybakteryjne. Produkty mają poważny błąd w składzie. Przeczytaj i dowiedz się, jakiego produktu lepiej nie przyjmować?

GIF pilne wycofuje krople antybakteryjne, które można kupić w każdej aptece. Decyzja została podjęta na podstawie informacji o poważnym błędzie w składzie. 

GIF pilne wycofuje krople antybakteryjne

Główny Inspektor Farmaceutyczny przekazał właśnie oficjalny komunikat o pilnym wycofaniu ze sprzedaży leku Dicortineff, który jest stosowany przeciwbakteryjnie i przeciwzapalnie przy wystąpieniu stanów zapalnych oczu i uszu. Decyzją wydaną przez GIF ze sprzedaży musi zostać wycofana partia leku Dicortineff (2 500 j.m. + 25 j.m. + 1 mg)/ml krople do oczu i uszu, zawiesina, którego podmiotem odpowiedzialnym są Warszawskie Zakłady Farmaceutyczne POLFA S.A. z siedzibą w Warszawie.

Chodzi o produkty z numerem serii:  01UI0319 oraz datą ważności do 31.03.2021. Lek Dicortineff wykorzystywany jest przeciwzapalnie, przeciwbakteryjnie i przeciwświądowo. W składzie znajdują się substancje czynne: fludrokortyzon, gramicydyna i neomycyna. Nabycie produktu jest możliwe tylko na receptę wydaną przez lekarza. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ 

Dlaczego GIF wycofuje produkt ze sprzedaży?

Lek Dicortineff przeszedł serię badań, po których okazało się, że nie zgadza się on ze specyfikacją dla produktu leczniczego, który może znajdować się w sprzedaży. Podczas testów stwierdzono poważne nieprawidłowości w zakresie stężenia octanu fludrokortyzonu, jaki otrzymuje się podczas badań stabilności i podczas próby archiwalnej. 

Dzisiaj grzeje: 1. Smutne, co spotkało Rozenek podczas spaceru z Heniem. Konieczna była akcja ratunkowa, do stawu wpadł pies gwiazdy

2. Zaatakował byłą żonę siekierą. Wszystko na oczach dzieci

Decyzja podjęta przez GIF została wydana 25.06 bieżącego roku i ma rygor natychmiastowej wykonalności. Oznacza to, że produkty tej serii nie będą sprzedawane na terenie całego kraju. Osoby, które posiadają ten lek w domu, powinny sprawdzić jego serię, by nie doszło do tragicznych skutków po jego przyjęciu. 

Najlepsze newsy dnia:

  1. Co za widok, do internetu trafiło zdjęcie Gessler bez makijażu w turbanie na głowie. Kompletnie nieumalowana gwiazda "Kuchennych rewolucji" zaskoczyła wszystkich
  2. Adam Małysz w końcu przerwał milczenie. Ujawnił przed tysiącami fanów, jak się czuje, współczujemy
  3. Jako dziewczyna Janosika podbiła serca Polaków. Niewiarygodne, jak dzisiaj wygląda jej życie
  4. Nieoczekiwanie mama Kacperka wystosowała rozpaczliwy apel. Ręce opadają
  5. Niewyobrażalny dramat gwiazdy TVN. Rodzinna tragedia spadła na nią jak grom z jasnego nieba, zdjęcia wycisną łzy z każdego
  6. Adam Małysz zamieścił niepokojący wpis, czuje się gorzej? „Nie mogę się załamywać”

Źródło: Abczdrowie

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News