GIF wycofuje lek
Pikio.pl
Monika Majko - 19 Października 2020

Popularny lek pilnie wycofany. GIF podjął natychmiastową decyzję, jest niebezpieczeństwo

GIF wydał pilną decyzję o natychmiastowym wycofaniu ze sprzedaży popularnego leku. Tabletki mogą być zanieczyszczone inną substancją czynną, eksperci ostrzegają przed ich przyjmowaniem.

GIF wycofał z obrotu w trybie natychmiastowym popularne tabletki na nadciśnienie tętnicze, lek może być zanieczyszczony inną substancją czynną. Cała partia została usunięta z półek aptecznych, jego spożycie może być niebezpieczne dla niektórych pacjentów.

Na cmentarzu zauważyła kartkę wiszącą na grobie. Podeszła bliżej i zamarła, natychmiast zaczęła uciekaćNa cmentarzu zauważyła kartkę wiszącą na grobie. Podeszła bliżej i zamarła, natychmiast zaczęła uciekaćCzytaj dalej

GIF wycofuje z aptek popularny lek na nadciśnienie tętnicze

Główny Inspektorat Farmaceutyczny podjął decyzję o pilnym wycofaniu z aptek partii leku Lisinoratio 5 w tabletkach. Substancją czynną preparatu jest lizynopryl, zaliczany do grupy inhibitorów konwertazy angiotensyny, którego stosowanie wskazane jest w leczeniu nadciśnienia tętniczego samoistnego i naczyniowo-nerkowego m.in w terapii chorych ze zdiagnozowanym nadciśnieniem tętniczym i cukrzycą typu 2 oraz rozpoczynającą się nefropatią cukrzycową, pacjentów niedługo po zawale serca oraz osób cierpiących na niewydolność serca.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Porzucili dziecko na bazarze. Po 20 latach dziewczynka przeczytała list i zamarła, prawda wyciska łzy z oczuPorzucili dziecko na bazarze. Po 20 latach dziewczynka przeczytała list i zamarła, prawda wyciska łzy z oczuCzytaj dalej

GIF poinformował o możliwości zanieczyszczenia leku przez inną substancję czynną

Z obrotu wycofany została partia leku "Lisinoratio 5 (Lisinoprilum), 5 mg, tabletki" o numerze serii: W13273A i terminie ważności: 05.2024. Podmiotem odpowiedzialnym jest Ratiopharm GmbH z Niemiec, a przedstawicielem podmiotu odpowiedzialnego jest Teva Pharmaceuticals Polska Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie.

Dzisiaj grzeje:

1. Premier Morawiecki zapowiedział kolejne obostrzenia. Wszystko zmieni się już za kilka dni

2. Oficjalny komunikat Kancelarii Premiera, przekazali kilka minut temu. Mamy dobrą wiadomość dla obywateli

3. Nowe ognisko koronawirusa w Polsce. Niestety, zagrożone małe dzieci i wiele rodzin

Jako przyczynę wycofania tej serii leku Lisinoratio 5 z aptek w całej Polsce, Główny Inspektorat Farmaceutyczny podał możliwe zanieczyszczenie tabletek ibuprofenem.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Kotlety mielone bez smażenia osiągają apogeum smaku i soczystości. Zdradzamy najcudowniejszy przepis
  2. Zmysłowa Marta Linkiewicz w samym futrze pręży się na balkonie. Patogwiazda Fame MMA zaskakuje, widoki tylko dla dorosłych (FOTO)
  3. Rodzice mogą zapłacić za dziecko 500 zł kary. Policja bez wahania wypisze mandat
  4. Służby natychmiast przerwały pogrzeb, przegoniono żałobników. Porażające sceny w polskiej miejscowości
  5. MSZ zabrało głos ws. zamknięcia granic. Kluczowa wiadomość dla wszystkich Polaków
  6. Naukowcy odkryli gigantyczny rysunek. Czy starożytni ludzie czcili kosmitów? Jest wiele niezwykłych teorii
Ujawniamy: rodzina z programu Ujawniamy: rodzina z programu Czytaj dalej

Źródło: ABC Zdrowie

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News