GIF pilnie wycofuje leki z aptek. Chodzi o bardzo popularne preparaty

GIF pilnie wycofuje leki z aptek. Chodzi o bardzo popularne preparaty Źródło: Pixabay

Główny Inspektorat Farmaceutyczny wydał komunikat o wycofaniu ze sprzedaży dwóch bardzo popularnych preparatów. GIF apeluje do wszystkich o przejrzenie domowych apteczek i zwrot leków z wadliwej serii. Chodzi o bardzo popularne w Polsce preparaty.

Osoby zażywające leki na nadciśnienie tętnicze oraz preparaty ułatwiające zasypianie mogą znaleźć się w poważnym niebezpieczeństwie, informuje GIF. Doszło do pomyłki na linii odpowiedzialnej za pakowanie farmaceutyków. Wśród tabletek na poprawę snu znalazły się leki na nadciśnienie, a w lekach wypisywanych przez neurologów te regulujące ciśnienie krwi. Sytuacja jest poważna.

Zamienne stosowanie tych leków jest niebezpieczne dla zdrowia i życia, dlatego GIF apeluje o przejrzenie domowych apteczek. Wycofano całe partie leków z aptek. Osoby, które posiadają w swoich domach feralną serię leków mogą ją oddać do apteki, w której dokonano zakupu. Konieczna może się okazać konsultacja ze swoim lekarzem, jeżeli leki zostały już przyjęte.

Które leki wycofuje GIF?

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Chodzi o wyroby produkowane przez Polfarmex S.A z siedzibą w Kutnie. Jeżeli przepisano tobie lub komuś z twoich bliskich leki tego producenta, koniecznie sprawdź, czy to nie są serie, które zostały wycofane przez GIS.

Wycofane zostały leki na nadciśnienie o Furosemidum Polfarmex tabletki 40 mg o serii nr 020320, które mają datę ważności do marca 2023 roku. Druga wycofana partia leków to Nasen tabletki powlekane 10 mg o numerze serii 020320 ważna do marca 2023 roku.

Dzisiaj grzeje: 1. Żywioły na dobre rozszaleją się w 2 województwach, IMGW się szykuje. Zagrożenie zdrowia, a nawet życia i alerty 1. stopnia niedługo mogą być ogłoszone
2. Wstrząsające wiadomości obiegły media. Nie żyje 32-latka

Na branżowym forum dla farmaceutów pojawiły się opinię, że przyczyną powstania błędu mogły być opakowania leków, które są do siebie łudząco podobne. Zalecamy wszystkim przejrzenie domowych apteczek i w razie potrzeby kontakt ze swoim farmaceutą lub lekarzem.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Robert zamówił skromny obiad dla 2 osób nad polskim morzem. Dostał paragon i zastygł, musiał zapłacić 200 zł, ceny orbitują
  2. Kierowca umyślnie wjechał w polskich kolarzy. Bulwersujący incydent uchwyciła kamera (WIDEO)
  3. Dramat Beaty Tadli. Współczujemy, o wszystkim dowiedziała się w bardzo smutny sposób
  4. 5-osobowa rodzina chciała dotrzeć na pogrzeb. Nagle doszło do niepojętej tragedii, nagranie wywołuje ciarki na plecach
  5. Ogromne zmiany w "Naszym nowym domu", widzów zamuruje. Katarzyna Dowbor ciężko je zniosła, "Dużo gorzej mi się pracuje"
  6. Stan zdrowia Pierwszej Damy nagle się pogorszył. Trafiła do szpitala, niepokojące doniesienia trafiły do mediów z Ukrainy

Źródło: Dziennik Zachodni

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News