GIF wycofuje popularny lek dla dzieci. Znamy powód

GIF wycofuje popularny lek dla dzieci. Znamy powód Źródło: pixabay/ulleo

Dziecko nie powinno pod żadnym pozorem brać tego leku. Główny Inspektorat Farmaceutyczny wycofał bardzo popularny medykament dla dzieci. Jeśli macie go w domu, najlepiej się go pozbyć.

Dziecko nie może przyjąć tego leku. Główny Inspektorat Farmaceutyczny (GIF) poinformował o wycofaniu konkretnej serii leku, przeznaczonego głównie dla dzieci (ale stosowanego także przez dorosłych). Należy sprawdzić, czy numer seryjny posiadanego przez nas medykamentu nie należy do wycofanej partii.

Dziecko nie powinno zażywać tego leku. Sprawdź, jakiej serii powinieneś się pozbyć

Jak podał GIF, wycofany z obiegu lek to Calcium Polfarmex (Calcii glubionas + Calcii lactobionas) w formie syropu. Jest to lek produkowany w Kutnie przez Polfarmex S.A. i jest syropem, mającym dostarczyć organizmowi wapnia. Z racji truskawkowego smaku, miał być łatwo przyswajany również dla najmłodszych od 2. roku życia.

Jak się okazało, przyczyną wycofania leku był niewłaściwy zapach poszczególnych partii syropu. Naruszyło to wymagania jakościowe, które stawia przed producentami Główny Inspektorat Farmaceutyczny.

Warto sprawdzić, jakie serie syropu zostały wycofane. GIF podał w swoim komunikacie dokładne informacje. Dotyczą one partii o numerze 060518, z datą ważności do maja 2010 roku oraz serii 011118 ważnego do listopada 2020.

Mimo iż decyzja o wycofaniu była podyktowana zapachem, nie powinniśmy tego bagatelizować - mamy prawo do reklamowania leku w aptece.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Co robić z wycofanym lekiem? Niekoniecznie trzeba go wyrzucać

Jeśli doszło do sytuacji, że zakupiłeś lek wycofany z dalszego obiegu, niekoniecznie musisz go wyrzucać i martwić się o wydane na niego pieniądze. Najpierw powinieneś na sto procent upewnić się, czy na pudełku jest dokładnie taki sam kod serii, jak w komunikacie GIF o wycofanym medykamencie. Następnie powinniśmy się udać, najlepiej z paragonem zakupu do apteki i tam wymienić felerny lek na dobrą partię. Zawsze możemy jeszcze poprosić lekarza o wypisanie recepty na inny medykament o podobnym działaniu, który zastąpi ten wycofany.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Tragedia w życiu Braci Golców. Najbliższą osobę braci czeka ciężka operacja
  2. Operacje plastyczne Justyny Steczkowskiej! Fani nie mają wątpliwości: "Nos, pośladki, wycięte żebra". Znamy CAŁĄ PRAWDĘ!Tragedia w życiu Braci Golców. Najbliższą osobę braci czeka ciężka operacja
  3. Tak wygląda dom Justyny Żyły. Widok luksusowych wnętrz zwala z nóg
  4. Chylińska ukrywała to przed mediami. Największy rodzinny dramat gwiazdy
  5. Piorun uderzył w Polsce! Tam były tłumy, są ranni, wybuchła panika
  6. Ogromny upał to pikuś przy tym, co czeka mieszkańców tych województw. IMGW podnosi pilny alarm przed zagrożeniem

Źródło: Radiozet

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News