Sprawujący niegdyś urząd ministra w rządzie Jarosława Kaczyńskiego Roman Giertych, dziś jest jednym z najsurowszych krytyków PiS. Popularny warszawski adwokat bezlitośnie skomentował na Twitterze post Kancelarii Prezydenta, opublikowany w związku z wizytą prezydenta Turcji Recepa Tayyipa Erdogana. Giertych wytknął Andrzejowi Dudzie brak konsekwencji.

Wtorkowa wizyta prezydenta Turcji była zarówno istotnym wydarzeniem dyplomatycznym, jak i medialnym. Tematem rozmowy Andrzeja Dudy z Recepem Erdoganem była współpraca Polski z Turcją w ramach NATO oraz relacje Ankary z Unią Europejską w kontekście ewentualnego przyjęcia Turcji. Ankara stara się bowiem o akcesję do europejskiej wspólnoty, a jej negocjacje z UE rozpoczęły się już w 2005 roku.

Podczas konferencji prasowej, na której prezydenci wspólnie udzielili wypowiedzi dla mediów, Andrzej Duda podkreślił, że Polska popierała i nadal popiera tureckie starania o wejście do Unii Europejskiej. Ta wypowiedź została podchwycona przez osoby prowadzące twitterowe konto Kancelarii Prezydenta i użyta jako podpis do wspólnego zdjęcia prezydenta z Erdoganem. Wpis przykuł uwagę Romana Giertycha, który nie omieszkał ironicznie go skomentować.

Fot. twitter.com

Mimo docinków ze strony mecenasa Giertycha, Andrzej Duda był zadowolony z rozmowy z Erdoganem, którą określił jako „długą i szczerą”. Prezydent Polski wyraził nadzieję, że Polska i Turcja nadal będą kroczyły w tym samym kierunku, a Ankara niebawem stanie się pełnoprawnym członkiem Unii Europejskiej.

Jakie wykształcenie ma Beata Szydło? Nie do wiary! Czego uczyli się nasi politycy

Samobójstwo czy zatajony mord? Popularne teorie spiskowe o śmierci Andrzeja Leppera

...

Zobacz również