Mecenas Roman Giertych wystąpił w TVN24 i stwierdził, że jeśli PiS zdobędzie większość konstytucyjną, to Polskę czeka nadejście V RP i potem długi powrót do normalności.

– Jeżeli PiS wygra tak, że będzie miało większość bezwzględną, będzie IV RP. Jeśli wygra i będzie miało większość konstytucyjną, to będzie już V RP, z której tak szybko nie wrócimy do normalności – mówił Giertych, który współpracował z Jarosławem Kaczyńskim, gdy ten rządził Polską w latach 2006-2007. W wyniku rozpadu koalicji PiS-LPR-Samoobrona odbyły się wtedy przedterminowe wybory.

Giertych nie wycofał się z polityki na stałe. Jego nazwisko powracało w związku z licznymi procesami ludzi polityki, których reprezentował jako adwokat. Często pojawiał się również jako komentator bieżących wydarzeń na polskiej scenie politycznej w programie Moniki Olejnik „Kropka nad I” w TVN24. Teraz zapowiedział, że będzie kandydował do Senatu z okręgu podwarszawskiego jako kandydat niezależny.

– To wspólny interes Platformy, mój i Polski, by PiS nie miał takiej większości – dodał Giertych.

Giertych liczy na to, że jeśli PiS wygra wybory do Sejmu, to przegra w Senacie, przez co PO będzie mogło blokować pomysł prezydenta Dudy, by znowelizować konstytucję RP.

źródło: natemat.pl, TVN24

Starannie wyselekcjonowane wiadomości z Polski i ze świata. Podajemy tylko informacje, a opinie pozostawiamy Czytelnikom. Przedstawiamy wiadomości bez cenzury i bez linii redakcyjnej.