Jeden z najbardziej znanych adwokatów w Polsce, Roman Giertych tym razem sam stanie przed wymiarem sprawiedliwości. Wszystko dlatego, bo jego sąsiedzi mają już dość i wpadli w prawdziwą furię.

O głośnej imprezie zorganizowanej w czerwcu w ogrodzie Romana Giertycha grzmiały wszystkie polskie media. Jak się jednak okazuje, po dobrej zabawie przyszedł właśnie czas na zmierzenie się z konsekwencjami. Z inicjatywy wściekłych na mecenasa sąsiadów, stanie on wkrótce przed sądem.

23 czerwca w podwarszawskim Józefowie Roman Giertych zorganizował wielkie przyjęcie. Pojawili się na nim między innymi Kazimierz Marcinkiewicz, Borys Budka, czy też Ryszard Kalisz. Chociaż impreza miała odbywać się na najwyższym poziomie, policja wzywana była na jej miejsce aż dwa razy.

Ostatecznie sąsiedzi zdecydowali się więc złożyć zawiadomienie na komendzie. Giertych został wezwany i przesłuchany w tej sprawie, a wkrótce z jej przyczyny… stanie przed sądem.

– Wniosek o ukaranie Romana G. z art. 51 par. 1 kw wpłynął do Sądu Rejonowego w Otwocku 28.08.2017 r., został zarejestrowany pod sygn. IIW 716/17; sprawa oczekuje na wyznaczenie terminu rozprawy – poinformowała media Joanna Adamowicz reprezentująca Sąd Okręgowy Warszawa-Praga.

...

Zobacz również

11 teorii spiskowych, które okazały się prawdą