Giertych spytał kogo wysłać w kosmos. Odpowiedź? Natychmiastowa

Giertych spytał kogo wysłać w kosmos. Odpowiedź? Natychmiastowa

Każdy kiedyś marzył o podróży kosmicznej. Modne dawniej programy popularnonaukowe traktujące o przestrzeni międzygwiezdnej, rozpalały wyobraźnie i kreowały pasje. Roman Giertych natomiast pragnie czegoś zgoła innego. Były wicepremier chce wysłać w kosmos innych. W wyborze kandydatów pomogli mu internauci.

Niedawna misja firmy SpaceX, której efektem było wysłanie w kosmos najpotężniejszej rakiety pozaziemskiej w historii, zachwyciła miłośników nauki i ludzkiego postępu. Misja była o tyle wyjątkowo, że razem z rakietą na ziemskiej orbicie znalazł się samochód osoby Tesla. ZOBACZ TAKŻE: Elon, spóźniłeś się 47 lat! Pierwsze auto w kosmos wysłał Polak Twórca przedsięwzięcia oraz obu firm, wizjoner Elon Musk pragnie, by czerwony kabriolet z manekinem za kierownicą dotarł aż do Marsa. Wszystko ma być znakiem, że podróże międzyplanetarne są dla człowieka możliwe i to w niedalekiej przyszłości. SpaceX i Muskowi pogratulowali ludzie nauki i polityki w tym sam Donald Trump, który uznał misję za część amerykańskiego panowania w świecie nauki, choć sam Musk pochodzi RPA. Rakieta została jednak skonstruowana w USA i stamtąd wystrzelona. ZOBACZ TAKŻE: Warszawa pozdrowiona z kosmosu. To zdjęcie podbiło internet Wydarzenie zwróciło także uwagę na polskim podwórku, gdzie stało się przedmiotem żartów. Do festiwalu humory przyłączył się nawet ktoś, kogo o skłonność do żartów nigdy nie posądzano.

Giertych spytał kogo wysłać w kosmos

Były minister edukacji i koalicjant PiS w jego pierwszym rządzie, Roman Giertych przedstawia skrajnie inne poglądy niż jeszcze kilkanaście lat temu. Adwokat, który po rozpadzie rządu z lat 2005-2007 jest na politycznej emeryturze, przez lata zmienił swoją postawę. ZOBACZ TAKŻE: Co za kosmos. Dzienne zarobki Gersdorf to twoja miesięczna pensja Dziś Giertych, były prezes Młodzieży Wszechpolskiej przekonuje o potrzebie integracji europejskiej i odsunięcia PiS od władzy. Zdaje się także być trochę weselszy, niż gdy był u szczytów władzy. Były przewodniczący Ligii Polskich Rodzin ogłosił na Twitterze konkurs na petycję do Muska, w której zawarto by prośbę o wysłanie w kosmos cztery osoby zamiast manekina. Zaznaczył jednak, że nie może być to on sam, gdyż najzwyczajniej nie zmieściłby się. ZOBACZ TAKŻE: Sensacyjna DYMISJA w PiS! Wylatuje najbardziej znienawidzony polityk Twitterowicze ochoczo zgłosili swoich kandydatów. Wśród ich typów znaleźli się Jarosław Kaczyński, Grzegorz Schetyna, Donald Tusk, Kamila Gasiuk-Pichowicz czy kto prezesa PiS. Internauci wystrzeliliby w kosmos nawet Władimira Putina. źródło: wp.pl Następny artykuł
0 Skomentuj

Komentarze 0

Ocena artykułu