Gienek Loska walczy o życie. "Jest w śpiączce, odżywia się przez sondę"

Gienek Loska walczy o życie. "Jest w śpiączce, odżywia się przez sondę" Źródło:

Gienek Loska - gwiazda X-Factora, emitowanego na kultowej stacji TVN, podbił serca Polaków. Teraz niezwykły muzyk walczy o życie. Co się dzieje z legendą popularnego show?

Gienek Loska serca telewidzów podbił przede wszystkim swoją wrażliwością. Zanim trafił na usta wszystkich fanów muzyki... koncertował na ulicy. Później postanowił zawalczyć o swoje marzenia i startował w popularnym show TVN. Teraz... walczy o życie w szpitalu.

Gienek Loska walczy o życie. Co się stało z muzykiem?

Zwycięzca pierwszej edycji X-Factora nie miał szczęścia w życiu. Koncertował na ulicy, a jego talentu wcześniej nikt nie odkrył. Oddany muzyce i realizacji własnych marzeń, po udziale w show niemal natychmiast zniknął z mediów. Jego losem nie przejmowali się ani producenci, ani "chwilowi" fani. Polska Fundacja Muzyczna poinformowała o dramatycznym stanie mężczyzny. W maju Gienek Loska doznał rozległego wlewu krwi do mózgu. Odwiedzał wtedy swoją mamę. Natychmiast trafił do szpitala, jednak jego stan już wtedy był bardzo zły. Muzyk zapadł w śpiączkę. - Wszyscy pamiętamy jak w 2011 r. Gienek Loska porwał serca milionów ludzi zwyciężając w I edycji programu X-Factor udowadniając, że nie jest tylko muzykiem z ulicy, że nie tylko ma ogromny talent, ale jest także dojrzałym, wszechstronnym artystą, posiadającym bogaty i niezwykle różnorodny repertuar - pisze na Facebooku fundacja. Obecnie stan mężczyzny nie poprawia się. Właśnie napłynęła kolejna zła wiadomość. Jego stan się pogarsza. Odżywiany przez sondę podobno reaguje na bodźce, jednak wspomniana fundacja poinformowała, że jego stan jest tak zły, że nie umożliwia przewiezienia mężczyzny do Polski. Fundacja apeluje także o zbiórkę pieniędzy. Zauważa, że mężczyzna był świetnym muzykiem, i że jego los nie powinien być obojętny. Zwłaszcza dla tych, którzy jego muzyki słuchali. Gienek Loska pochodzi z Białorusi. Po udarze był operowany w Baranowiczach. Mężczyzna skończył dopiero 43 lata. Dziś na profilu w mediach społecznościowych fundacja zaapelowała do fanów, by wpłacali środki na pomoc dla muzyka. Dzięki wsparciu wielu osób może uda się wybudzić wokalistę ze śpiączki.

Od ulicznego grajka do...

Kariera Gienka Loski przypomina niesamowitą powieść. Widzowie TVN poznali go jako skromnego grajka ulicznego, który publiczności się nie bał, a dyskusje z jury były dla niego zupełnie naturalne. Zdawał się nieśmiały, nieco zakłopotany. Gdy jednak zaczynał śpiewać, publiczność wstrzymywała oddech. Gienek Loska ma ogromny talent. Nierozerwalnie związany ze swoją gitarą, potrafił stojąc sam na scenie dać show, którego nie udałoby się zrobić całemu zespołowi. Bez przepychu i zbędnych reflektorów, wprawiał w niezwykły intymny nastrój. Miłośnik bluesa, pomimo zwycięskiego tytułu, nie zrezygnował ze śpiewania na ulicy. Ponad rok temu fani regularnie spotykali go w dużych polskich miastach. I podziwiali, bo pomimo triumfu w muzycznym show, on nie zrezygnował z wizji siebie i własnej muzyki.ZOBACZ TAKŻE:
  1. Strzelanina w szpitalu w Łodzi! Są ranni
  2. Gwiazda Wiadomości załamana, jej ojciec zmarł. "Wcześniej grozili mu śmiercią"
  3. Aktor Świata według Kiepskich jest nieuleczalnie chory. Jego słowa ściskają za gardło
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News