"Pomoc przybyła za późno". Partnerka Gienka Loski przerywa milczenie

"Pomoc przybyła za późno". Partnerka Gienka Loski przerywa milczenie

Gienek Loska poruszył serca milionów. Swoją muzyką sprawił, że widzowie TVN poznali się na jego talencie i wybrali pierwszym laureatem X-Factora w Polsce. Po programie jednak zapomniano o nim. Teraz walczy o życie w szpitalu.

Gienek Loska w ciężkim stanie trafił do szpitala w maju. Doznał wylewu krwi do mózgu, gdy odwiedzał swoją mamę na Białorusi. Wczoraj został opublikowany post w mediach społecznościowych, nawołujący do wpłaty pieniędzy na rzecz leczenia. Muzyk jest w śpiączce, karmiony przez sondę. Chociaż w minimalnym stopniu reaguje na bodźce, jego stan jest zbyt poważny, aby został przewieziony do Polski.

Gienek Loska w stanie krytycznym? Co się stało w tragicznym dniu na Białorusi?

Po udarze, którego doznał na Białorusi, został natychmiast przewieziony do szpitala. Ale pomoc otrzymał... dopiero po 11 godzinach! Agnieszka Stawicka, która była blisko partnera tego dnia, właśnie poinformowała o szokujących zaniedbaniach tamtejszych lekarzy. Zdaniem kobiety, pomoc przyszła za późno. - W szpitalu, do którego go zabrali, nie ma chyba nawet rentgena. Potem przewieźli go do szpitala odległego o 20-kilka kilometrów, gdzie nie mieli nawet tomografu. Tam stwierdzili, że na pewno jest w śpiączce insulinowej, więc pompowali mu przez sześć godzin glukozę, co oczywiście mu nie pomogło. Ostatecznie zawieźli go do Baranowicz, odległych o 200 km, tam natychmiast zrobiono mu operację, która trwała 5,5 godziny. Łącznie to dało 11 godzin, a wylew był bardzo rozległy - powiedziała portalowi wp.pl. Po interwencji lekarzy muzykiem zainteresowała się także policja, która zasugerowała, że był on pijany i upadł. Sytuacja była więc wyjątkowo trudna, a czas, który w przypadku wylewu jest bardzo cenny, lekarze zmarnowali na poszukiwanie odpowiedniego sprzętu do diagnostyki.

Obecnie stan mężczyzny wciąż jest dramatyczny

- Głównie potrzebujemy pomocy finansowej, ale jeśli ktoś chciałby przekazać jakieś środki dla osoby leżącej, może je przekazać. Zabierzemy je, gdy będziemy mieli transport, a jest przede wszystkim potrzebny do przewiezienia specjalistycznego łóżka - powiedziała dalej Stawicka. Polska Fundacja Muzyczna zbiera pieniądze na pomoc dla Gienka Loski. Te zostaną przekazane na opiekę nad nim. Rodzina poszukuje także neurologa, który skonsultuje jego przypadek.ZOBACZ TAKŻE:
  1. Dramat aktorki znanej z M jak Miłość. Cierpi na straszną chorobę psychiczną
  2. Nie żyje młoda, polska gwiazda. Przegrała walkę ze straszną chorobą
  3. Nie żyje legendarny muzyk. Jego nagła śmierć wstrząsnęła fanami
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News