Dramat matki Gienka Loski. Może stracić kolejnego syna

Dramat matki Gienka Loski. Może stracić kolejnego syna Źródło: Fot. YouTube / GienekLoskaBand

Gienek Loska w 2011 roku zwyciężył pierwszą, polską edycję programu X Factor. Zaskarbił sobie sympatię wielu ludzi między innymi tym, że wygrana w telewizyjnym show nie poprzewracała mu w głowie i muzyk w dalszym ciągu często wychodził grać na ulice. Niestety w ostatnim czasie Gienek Loska doznał wylewu i do tej pory nie wybudził się ze śpiączki. 

Gienek Loska obecnie walczy o życie po udarze. Do wylewu doszło podczas odwiedzin u jego mamy, która mieszka na Białorusi. Niestety operacja odbyła się dopiero po 11 godzinach od zdarzenia, co przyczyniło się do tego, że na tę chwilę pokarm trzeba podawać mu przez sondę, a oddychanie odbywa się tylko dzięki tracheostomii.

Gienek Loska pod dobrą opieką

Aktualny stan zdrowia muzyka niestety nie pozwala na przetransportowanie go do Polski. Gienek Loska jest przykuty do łóżka i przez najbliższy okres będzie musiał w nim jeszcze pozostać. Opiekować musi się nim zatem jego mama, Ludmiła. Kobieta troszczy się o syna, czuwa przy nim dzień i noc, co szczerze docenia żona Gienka i kieruje w stronę teściowej wiele ciepłych słów. - Luda się nie skarży, choć ani na chwilę nie może wyjść z mieszkania. Codziennie do Ludy przychodzi jej była synowa. Choć po śmierci Pawła ułożyła sobie życie na nowo, to pamięta o teściowej. Czasami pomagają jej też sąsiedzi - mówi z rozmowie z "Faktem". Z tego wpisu dowiadujemy się, że Ludmiła niedawno straciła już jednego syna, Pawła. Ponieważ Gienek Loska wciąż walczy o życie i nie ma pewności, że z tej walki wyjdzie zwycięsko, kobieta może przeżyć kolejną tragedię. Śmierć kolejnego dziecka w tak krótkim czasie byłaby dla niej trudnym do udźwignięcia ciosem.

Potrzebne są pieniądze

Opieka nad tak ciężko chorą osobą, na dodatek pozostającej w domowych warunkach, niesie za sobą poważne koszta. Aktualnie wszyscy czekają na specjalistyczne łóżko, które pomoże poprawić komfort chorego. - Transport niestety jest bardzo drogi, a my liczymy każdą złotówkę. Mama Luda będzie jednak szczęśliwa, bo specjalistyczny sprzęt wkrótce powinien dotrzeć na Białoruś - dodała - powiedziała Agnieszka, żona Gienka Loski. Polska Fundacja Muzyczna zbiera pieniądze na wybudzenie muzyka ze śpiączki. Na ich mediach społecznościowych pojawiły się wpisy z podanym numerem konta, na które można wpłacać darowizny.ZOBACZ TAKŻE:
  1. Napełniła wannę wrzącą wodą i włożyła do niej niemowlaka. Później wyszła z łazienki
  2. Polski ksiądz upokorzył zmarłego na pogrzebie. Bo nie przyjmował kolędy
  3. Michał Żebrowski grał w Ogniem i Mieczem. Ale mało kto zna historię jego żony
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News