Nowe, tragiczne informacje o Gienku Losce. Koszmar rodziny muzyka

Nowe, tragiczne informacje o Gienku Losce. Koszmar rodziny muzyka Źródło: Fot. YouTube / Gienek Loska Band

Gienek Loska zapadł w śpiączkę po udarze, którego doznał podczas odwiedzin u swojej matki mieszkającej na Białorusi. Nikt nie przypuszczał, że taka tragedia wydarzy się raptem na jeden dzień przed powrotem do Polski. Chociaż ta nieszczęsna sytuacja miała miejsce w maju, stan muzyka w dalszym ciągu jest ciężki. Rodzina czeka na pomoc i cud. 

Gienek Loska wciąż przebywa na Białorusi. Ze względu na bardzo duże koszta, jakie generowałby transport chorego muzyka wraz ze sprzętem, Gienek pozostał u swojej matki w domu. Do męża i teściowej dołączyła Agnieszka, żona piosenkarza. Pomaga ona starszej kobiecie w opiece nad jej synem. Ukochana zabrała ze sobą kamerę i planuje nagrać film dla fundacji Ewy Błaszczyk. "Budzik" ma bowiem na swoim koncie ogromne sukcesu w wybudzaniu ze śpiączki zarówno dzieci jak i dorosłych osób.

Gienek Loska ma szansę. Pomoc proponuje sama Ewa Błaszczyk

Ewa Błaszczyk, która na własnej skórze doświadczyła tragedii jaką jest śpiączka najbliższej osoby, zaoferowała pomoc dla muzyka i jego rodziny. - Każdy może się zgłosić do naszej placówki dla dorosłych w Olsztynie. Istnieje specjalny zespół, który analizuje wszystkie dokumenty i dokonuje medycznej kwalifikacji. Pobyt jest darmowy (...) Jedno wiem, słowa pociechy to marna pociecha. Trzeba działać, liczy się czas! - tłumaczy aktorka. W placówce w Olsztynie nie brakuje wybitnych specjalistów. Pomocy udziela tam między innymi neurochirurg prof. Wojciech Maksymowicz, który kierował oddziałem w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym, gdzie udało się już wcześniej pomóc pacjentom w podobnych sytuacjach. Aby lekarze mogli pomóc, nie są potrzebne nawet fizyczne oględziny pacjenta. Wystarczy przesłać badania drogą mailową.

Żona muzyka ma wątpliwości

Agnieszka Stawicka, żona Gienka, podczas jednej z rozmów została zapytana o to, czy będzie chciała wysłać męża do Poznania. Odpowiedz była nieco zaskakująca: - Oczywiście, że myślałam o tym, ale to nie takie proste. Na razie transport nie jest dla Gienka wskazany - wyznała smutno kobieta.DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ Okazuje się, że film który żona artysty będzie chciała nagrać, ma być prośbą i zachętą do tego, aby któryś z lekarzy przyjechał na Białoruś. Ogromnym wsparciem dla rodziny okazała się być Fundacja Muzyczna, która pomogła w transporcie odpowiedniego łóżka medycznego na Białoruś, a także zorganizowała i wysłała produkty do odżywiania przez rurkę oraz środki higieniczne, których w kraju w którym obecnie przebywa muzyk bardzo brakuje. Fundacja dalej zbiera pieniądze - zebrało się już kilkadziesiąt tysięcy złotych. Fundacja budzik mogłaby okazać się dla muzyka ratunkiem, bowiem pod koniec września wybudził się kolejny, szósty już pacjent tej fundacji, który zapadł w śpiączkę po wypadku samochodowym. Jest to ogromny sukces, uwzględniając panujące realia - jest 8 łóżek, a jeden pacjent zajmuje je zazwyczaj od 6 miesięcy do roku. Możliwości są więc mocno ograniczone.ZOBACZ TAKŻE:
  1. Nie żyje ceniony i lubiany polski dziennikarz. Nagła i szokująca śmierć
  2. To on brutalnie zgwałcił 14-dniowego noworodka. Właśnie dostał ochronę
  3. TVN oszczędza na tym ogromną sumę. Wykorzystują do tego olbrzymi dom
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News