Stan Gienka Loski jest bardzo ciężki. Matka drży o jego życie

Stan Gienka Loski jest bardzo ciężki. Matka drży o jego życie Źródło: Fot. YouTube/ GienekLoskaBandVEVO

Gienek Loska przed kilkoma miesiącami doznał wylewu krwi do mózgu. Do dramatu doszło na Białorusi, gdzie przebywał w odwiedzinach u swojej mamy. Kobieta bardzo martwi się o syna, szczególnie, że wie, jak to jest stracić dziecko.

Gienek Loska do Polski przyjechał w 1992 roku, czyli niedługo po tym, jak jego rodzinna Białoruś odzyskała niepodległość od Związku Radzieckiego. Od samego początku realizował się w swoim zawodzie i pasji - muzyce. Przez całe życie w Polsce koncertował i starał się zaistnieć w show-biznesie. W 2004 roku wystąpił nawet w "Szansie na sukces". Szerszej publiczności znany stał się dopiero po występie w "X-Factorze" w 2011 roku, od którego zaczął się obecnie trwający etap jego kariery. Wówczas otrzymał wiele propozycji współpracy, udzielał się w mediach i sporo koncertował. Niestety wszystko może zakończyć jego pogarszający się stan zdrowia.

Gienek Loska w ciężkim stanie

O stanie zdrowia muzyka poinformowała Polska Fundacja Muzyczna. Temat stał się głośny dopiero po tej wiadomości, gdyż wylew nastąpił 5 maja. Po krótkim pobycie w szpitalu przeniesiono go do domu jego mamy w Białooziersku. - 5 maja 2018 roku odwiedzając mamę na Białorusi, Gienek doznał rozległego wylewu krwi do mózgu i został zoperowany w szpitalu w Baranowiczach dopiero po 11 godzinach. Po tej operacji jeszcze się nie wybudził. Teraz jest już w domu, ale u mamy w Białooziersku na Białorusi. W dalszym ciągu jest w śpiączce, odżywia się przez sondę, oddycha samodzielnie dzięki tracheostomii, ale coraz lepiej komunikuje się ze światem, słyszy, żywo reaguje na dotyk, słowa, informacje, obecność bliskich i bardzo chce się obudzić. Jeszcze nie ma możliwości i wyraźnych wskazań medycznych na transport do Polski, choć jest to intensywnie sprawdzane - czytamy na profilu Polskiej Fundacji Muzycznej. Ruszyła także zbiórka na leczenie muzyka i wybudzenie go ze śpiączki. Na ten moment niemożliwe jest przewiezienie go do szpitala do Polski. Do tego momentu pozostanie pod opieką mamy.

Mama Loski modli się o jego zdrowie

Pani Ludmiła czuwa nad chorym synem dzień i noc. Choć opieka nad Loską wymaga całodobowej aktywności, nie narzeka na swój obowiązek. - Luda się nie skarży, choć ani na chwilę nie może wyjść z mieszkania - wyjawiła Faktowi Agnieszka Stawicka, żona muzyka. Ciężki stan Loski jest dla jego mamy szczególnie trudny. Już raz straciła syna. Kilka lat temu odszedł Paweł, starszy brat Gienka. Dawna synowa, choć ułożyła sobie życie z innym mężczyzną, wciąż wspiera Panią Ludmiłę. - Codziennie do Ludy przychodzi jej była synowa. Choć po śmierci Pawła ułożyła sobie życie na nowo, to pamięta o teściowej. Czasami pomagają jej też sąsiedzi - dodaje Stawicka.
ZOBACZ TAKŻE: 
  1. Krzysztof Jackowski ma dla Polaków zaskakujące wieści. Wie, kto wygra wybory!
  2. Wzruszające pożegnanie w świecie disco polo. Uwielbiana artystka odeszła
  3. Rzecznik Dudy się wygadał. Prezydent nie będzie ubiegał się o reelekcję?
źródło: pomponik.pl Następny artykuł