Jeśli kiedyś straciłeś pieniądze, dzisiaj możesz je odzyskać. Nawet ogromne kwoty

Jeśli kiedyś straciłeś pieniądze, dzisiaj możesz je odzyskać. Nawet ogromne kwoty

Get Back - spółka zajmująca się zarządzaniem wierzytelnościami ma poważne problemy. Do urzędów i sądów zgłaszają się poszkodowani, którzy spółce powierzyli duże pieniądze. Prokuratura zbiera dowody i zeznania. Sprawdź, czy należy ci się odszkodowanie.

Get Back spowodował straty wynoszące (wyliczenie na dziś) blisko 3 miliardy złotych! Było to przedsięwzięcie na szeroką skalę. Spółka od 2013 roku zajmowała się kupowaniem długów od wierzycieli. Firma natychmiast stała się liderem na rynku skupowanych kredytów. Po chwili, dzięki obrotom wysokich kwot, Get Back znalazł się na Giełdzie Papierów Wartościowych. Sprzedając obligacje, przedsiębiorstwo oszukało tysiące Polaków.

Get Back oszukał tysiące Polaków. Sprawdź czy należą ci się pieniądze

Klienci nieświadomi ryzyka kupowali od firmy obligacje. W przeciwieństwie do lokaty, obligacje wiążą się z ogromnym zagrożeniem utraty wpłaconych środków. O tym jednak nie zostali poinformowani przez konsultantów. Później w firmie zapanował kryzys, a właściciel usunął się z życia publicznego. - Gdzie są nasze pieniądze?- pytają zrozpaczeni klienci, którzy nierzadko przekazywali wszystkie oszczędności swojego życia. Historia przypomina tę, która dotknęła klientów Amber Gold. Jednak, jak zauważyli śledczy, wykroczenie może sięgać nawet 3 miliardów złotych! Tak kolosalne pieniądze stracili Polacy przez nakłanianie do skorzystania z nieopłacalnej oferty. Gdy w kwietniu spółka odnotowała kryzys, okazało się, że nieprzerwanie długi skupuje, nie mając pieniędzy na spłatę własnych. Trwają rozmowy z rządem mające ustalić, jakie ten planuje wyciągnąć konsekwencje wobec spółki. W sprawę zaangażowany jest także NIK. Najważniejszym jest jednak teraz los poszkodowanych. Muszą odzyskać swoje pieniądze. Eksperci jednak zakładają czarny scenariusz: będzie to bardzo trudne. Prokuratura już ustaliła, że część pieniędzy została przywłaszczona, inna zniknęła z nieznanych jeszcze powodów. Jest to kolejne utrudnienie w drodze do odzyskania pieniędzy przez klientów spółki. Wierzycieli instytucjonalnych prokuratura doliczyła się kilkudziesięciu, indywidualnych ponad dziesięć tysięcy.ZOBACZ TAKŻE:
  1. Bank Zachodni WBK podjął nagłą decyzję. Co z pieniędzmi klientów?
  2. Masz konto w tych bankach? Lepiej wypłać pieniądze wcześniej
  3. Zagraniczne media dostrzegły zagrożenie, które Polacy przeoczyli. Oto plan PiS
Następny artykuł