gęsi smalec metoda na wszelkie choroby
Wikimedia Commons Rainer Zenz
Joanna Szwalikowska - 5 Grudnia 2020

Pamiętacie nacieranie gęsim smalcem? Babcie miały niecodzienne metody na wszelkie choroby

Gęsi smalec przed wiekami miał bardzo szerokie zastosowanie. Nasze babcie oraz prababcie stosowały go niemalże na wszelkie dolegliwości. Choć przez jakiś czas cieszył się złą sławą, teraz powrócił do łask. Pamiętacie nacieranie tym specyfikiem? Czy wasze babcie go stosowały?

Gęsi smalec jest o wiele zdrowszy niż tłuszcze roślinne, takie jak olej rzepakowy lub nawet jeden z najpopularniejszych i uważanych za bardzo zdrowy - olej kokosowy. Od jakiegoś czasu specyfik ten odzyskuje stopniowo swoje wysokie miejsce wśród naturalnych, a także skutecznych sposobów leczenia. 

Smutne wiadomości o Stanisławie Celińskiej. Małgorzata Foremniak uratowała jej życieSmutne wiadomości o Stanisławie Celińskiej. Małgorzata Foremniak uratowała jej życieCzytaj dalej

Gęsi smalec jest tłuszczem wytopionym z mięsa gęsiego. Za najbardziej wartościowy uznaje się ten pochodzący z tłuszczu sadełkowego. Przez lata powszechna była opinia, iż zawiera on szkodliwe dla organizmu tłuszcze nasycone.

Dalsza część tekstu pod galerią:

Niejeden może się konkretnie zdziwić. Niewiarygodne, w jakich warunkach mieszka Agnieszka ChylińskaNiejeden może się konkretnie zdziwić. Niewiarygodne, w jakich warunkach mieszka Agnieszka ChylińskaCzytaj dalej

Jak się jednak okazuje, jest on świetnych zbilansowanym źródłem tłuszczów nasyconych, ale również wielonienasyconych oraz jednonienasyconych. Regularne spożywanie smalcu gęsiego może uchronić nas przed wieloma chorobami i zapewnić dobre zdrowie na długie lata. 

Smalec ten zapobiega między innymi miażdżycy oraz chroni serce. Szczególnie zaleca się go osobom, które cierpią na nadciśnienie lub otyłość. Należy pamiętać, że trzeba spożywać go na zimno, aby spełniał swoją rolę oraz oczywiście - w umiarkowanych ilościach. Więcej nie zawsze znaczy lepiej!

Teksty wybrane dla Ciebie:

Poza wymienionymi wartościami zdrowotnymi, smalec gęsi ma również działania rozgrzewające. Dzięki temu jest świetnym środkiem na kaszel oraz przeziębienia. Wystarczy dodać go ho herbaty i pić dwa razy dziennie. Można również stosować go zewnętrznie. Czy wasze babcie korzystały z tego specyfiku w taki sposób?

Zobacz także w naszych serwisach:

Ujawniono kto nie musi płacić za abonament RTV. Mamy pełną listę osób zwolnionych z opłatUjawniono kto nie musi płacić za abonament RTV. Mamy pełną listę osób zwolnionych z opłatCzytaj dalej

Źródło: Co to za choroba PL

 

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News