George Soros kupuje akcje Agory.
fot. wikimedia
Wiadomości Pikio - 8 Czerwca 2016

George Soros kupuje akcje Agory. "W Polsce dostęp do mediów jest zagrożony"

Jak poinformował Puls Biznesu, kontrowersyjny miliarder George Soros zaczął skupować akcje jednej z największych w Polsce spółek medialnych AGORA S.A., która wydaje między innymi Gazetę Wyborczą. Miliarder zdecydował się na taki krok z uwagi "pogarszającego się dostępu do mediów" w Polsce. Jego inwestycja ma to zmienić.

Oskarżany m.in. o "finansowanie kryzysu imigracyjnego" i ruchów antyrządowych w niektórych europejskich krajach miliarder wykupił dotychczas 11% akcji spółki AGORA S.A. Dokonano tego przy użyciu specjalnego funduszu inwestycyjnego "Media Development Investment Fund", który zajmuje m.in. poprawą dostępu do mediów w krajach gdzie staje się to coraz trudniejsze.

Przedstawiciele funduszu przekonują, że inwestycja jest powodowana jedynie względami finansowymi, ponieważ aktualna wycena akcji AGORY daje szansę na duży zysk w przyszłości.

Cała transakcja jest oczywiście owiana tajemnicą, nie wiadomo za ile kupiono akcje i od kogo. Jedyne do czego dotarły media to to, że fundusz Sorosa odkupił je od inwestorów finansowych AGORY.

Natychmiast po podaniu informacji do wiadomości publicznej pojawiły się spekulacje dotyczące prawdziwych powodów inwestycji Sorosa w media działające na terenie Polski. Główną teorią jest oczywiście chęć zwiększenia zasięgu i intensywności propagowania idei pro imigranckiej w Polsce, gdzie niechęć do imigrantów z Bliskiego Wschodu i Afryki Północnej jest jedną z największych w Unii Europejskiej.

POLUB FANPAGE PLURALISTYCZNEGO, BEZSTRONNEGO SERWISU O POLITYCE, BY BYĆ NA BIEŻĄCO

bh, źródło: puls biznesu
Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News