Amerykanie wstrząśnięci. B. prezydent USA w szpitalu

Amerykanie wstrząśnięci. B. prezydent USA w szpitalu Źródło: fot. Wikimedia Commons/White House photo by Joyce N. Boghosian

Jak informuje rzecznik byłego prezydenta, musiał on zostać hospitalizowany. Media informują, że były przywódca zostanie w szpitalu przez co najmniej kilka dni. Amerykanie są wstrząśnięci tą informacją.

Jak podał do publicznej wiadomości jego rzecznik, były prezydent USA George H. W. Bush trafił do szpitala. Bush był prezydentem USA w latach 1989-1993. Zastąpił na tym stanowisku Ronalda Reagana. Stanowisko objął jako kandydat partii republikańskiej. Po jednej kadencji zastąpił go reprezentant demokratów Bill Clinton. George H. W. Bush jest ojcem kolejnego republikańskiego prezydenta. Jego syn George Bush sprawował swoją funkcję przez dwie kadencje w latach 2001-2009.

George Bush senior w szpitalu

George Bush senior trafił do szpitala z powodu niskiego ciśnienia krwi i ogólnego osłabienia. Można zatem podejrzewać, że hospitalizowany został po zasłabnięciu. Jak informuje jego rzecznik Jim McGrath, były prezydent jest obecnie przytomny i "nie odczuwa żadnego innego dyskomfortu". George H. W. Bush skończy niebawem 94 lata. Przebywa obecnie w szpitalu Southern Maine Health Care w Biddeford, w stanie Maine. Nie wiadomo, co jest przyczyną złego samopoczucia byłej głowy państwa. Należy podkreślić, że w jego wieku każda infekcja może być śmiertelnym zagrożeniem, toteż na wszystkie niepokojące objawy trzeba reagować natychmiast. Amerykanie są wstrząśnięci tą informacją. Bez względu na podziały polityczne w kraju byłych prezydentów USA otacza się zawsze dużym szacunkiem. Zły stan zdrowia jednego z nich jest zawsze powodem do zmartwienia. Ewentualna śmierć byłego przywódcy z pewnością wiązać się będzie z żałobą w całym kraju. Chcesz coś nagłośnić? Wiesz o bulwersującej sytuacji, która wymaga zainteresowania mediów? Wyślij maila na adres: naglasniamy@pikio.pl. Na pewno przyjrzymy się Twojej sprawie. WARTO PRZECZYTAĆ:
  1. USA właśnie odtajniło dokumenty. "Prezydent USA przyrzekł Rosji, że Polska nigdy..."
  2. Pierwszy raz Putina i Trumpa. Prezydent USA zrobił coś co... skonsternowało Putina
  3. Czarnoskóra celebrytka będzie... następnym prezydentem USA
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News