Mnóstwo ofiar śmiertelnych! Zmiażdżyło przypadkowych ludzi

Mnóstwo ofiar śmiertelnych! Zmiażdżyło przypadkowych ludzi

Włochy stały się dziś świadkiem naprawdę wstrząsających scen. W mieście zawalił się bowiem fragment gigantycznego mostu, który przygniótł ogromną liczbę osób. Włoskie służby natychmiast ruszyły na ratunek ofiarom.

Jak donoszą lokalne media, do zawalenia się mostu doszło w południe. Jako że stanowi on fragment autostrady A10, przemieszczało się nim wtedy najpewniej wiele samochodów, które runęły na ziemię z około 100 metrów. Według pierwszych informacji most miał być wadliwie skonstruowany, jednak nie są to potwierdzone doniesienia.

Włochy: Zawalił się fragment ogromnego mostu

Nie tylko kierowcy poruszający się po budowli znaleźli się jednak wśród ofiar. W czasie zdarzenia ucierpieli bowiem także ludzie, którzy akurat przebywali pod nim. Włoskie służby mówią obecnie o "dziesiątkach zabitych". Na miejscu pracują więc również dziesiątki funkcjonariuszy, którzy próbują ratować przygniecione ofiary oraz udzielać im potrzebnej pomocy.

Jak doszło do horroru?

Danilo Toninelli, który pełni obecnie funkcję ministra transportu, nazwał zdarzenie "niewyobrażalną tragedią". Na swym koncie na Twitterze poinformował także, że wraz z wiceministrem uda się na miejsce wstrząsającego dramatu. Spotka się tam najpewniej z rodzinami ofiar oraz osobami, którym udało się przetrwać. Poza tym bez wątpienia podziękuje służbom, które wyruszyły na pomoc licznym rannym. Media wciąż nie wiedzą, ile ofiar pochłonęło zawalenie się mostu. Nie dotarła do nich także informacja dotycząca oficjalnej przyczyny zdarzenia. Już wkrótce przedstawiciele mundurowych wydadzą zapewne oficjalne oświadczenie w tej sprawie. O tym, co dzieje się w Genui, będziemy na bieżąco informować. Zapraszamy do odświeżania strony. AKTUALIZACJA: Media informują o co najmniej 20 ofiarach śmiertelnych. Genua Fot. Twitter Genua Fot. Twitter Genua Fot. Twitter  1. Natychmiast sprawdź swoje konto! Polacy masowo okradani
  2. Nie żyje wybitny Polak, popełnił samobójstwo. „Był uśmiechnięty, miał ułożone życie”
  3. Wypadek polskiej legendy w Polsacie. Potrzebna pilna operacja
  4. Pani Stasia z Klanu nie żyje. Ujawniono nieznany koszmar z jej życia
  5. Doda jest ciężko chora?! Fani piosenkarki są przerażeni!
Następny artykuł