Genialny projekt Polaków. Dzięki niemu całą Polskę przemierzysz w 20 minut

Genialny projekt Polaków. Dzięki niemu całą Polskę przemierzysz w 20 minut Źródło: źródło: pixabay.com, vox-cdn.com

Polak potrafi - to stare powiedzenie świetnie określa polską pomysłowość. Niejednokrotnie w historii Polacy dawali dowód swoim umiejętnościom i pokazywali, że ich rozwiązania technologiczne wcale nie są gorsze, niż reszty świata. Inaczej nie było i tym razem.

Hyperloop to pomysł Elona Muska. Bogacz opracował niesamowity projekt superpojazdu, który ma być w stanie przemierzać dowolne odległości z prędkością 1200 km/h. Ten opiera się w zasadzie na stalowej kapsule, która będzie wystrzeliwana za pomocą sprężonego powietrza w podróż przez rurę, w której panuje minimalne ciśnienie.

W związku z promowaniem Hyperloopa powstał konkurs Global Challange. Ten ma wyłonić najciekawszy projekt na lokalizację linii superpojazdu. Okazuje się, że jednym z najlepszych jest ten zgłoszony przez Polaków. Jak dotąd ze zgłoszonych 2,6 tys. projektów zostało 35 projektów w półfinale. Wśród nich jest ten opracowany przez uczniów politechnik wrocławskiej i warszawskiej.

Projekt studentów, nazwany Hyper Poland, zakłada utworzenie trasy Hyperloopa między Warszawą a Wrocławiem. Gdyby taka linia komunikacyjna powstała, podróż między tymi dwoma miastami trwałaby zaledwie 20 minut.

Jak mówią studenci - ich projekt ma szansę wygrania. Wszystko przez rozwiązania techniczne, które wyróżniają go na tle innych projektów.

 - Udało nam się rozwiązać wiele problemów, które stanowiły barierę techniczną do powstania Hyperloop'a. Nasz pojazd może być szybszy i zużywać mniej energii od konkurencyjnych rozwiązań - zapisano w informacji na stronie Hyper Poland.

Teraz geniuszów z Polski czeka prezentacja ich projektów. Te odbędą się 28 lutego w Delhi, 6 kwietnia w Waszyngtonie i 27 kwietnia w Londynie. Werdykt jury, co do najlepszego projektu poznamy w maju.

pt

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News