Jak dowodzą kolejne badania, coraz więcej osób spędza czas spożywania posiłku spoglądając na ekran telefonu komórkowego, czy telewizora. Otwartą walkę wypowiedzieli więc temu przedstawiciele restauracji sieci McDonald’s. Wpadli oni na genialny pomysł, który docelowo zacieśnić ma więzi między ludźmi, którzy wspólnie odwiedzają ich lokale. 

Singapurski McDonald’s zdecydował się zaproponować klientom niezwykle proste, jednak zdecydowanie skuteczne rozwiązanie problemów komunikacyjnych. Dzięki tej idei, rodziny oraz znajomi zaczęli spędzać więcej czasu na rozmowach i wspólnej zabawie, a nie przeglądaniu kolejnych stron internetowych.

W jednej z restauracji ustawiono bowiem szafkę, w której na czas posiłku zamknąć można swojego smartfona. Składa się ona ze stu skrytek, dlatego też dla każdej chętnej osoby bez wątpienia nie zabraknie miejsca.

Nie wszyscy klienci decydują się oczywiście skorzystać z propozycji. Ci, którzy zgadzają się z pracownikami lokalu, chętnie jednak rezygnują z telefonów, aby spędzić czas ze swoimi bliskimi i dobrze go wykorzystać.

Czyją córką jest Małgorzata Rozenek? Zdziwisz się! Zaskakujące powiązania rodzinne znanych ludzi

Zobacz również