Genialne czy obrzydliwe? Józef Piłsudski wylądował w Warszawie

Genialne czy obrzydliwe? Józef Piłsudski wylądował w Warszawie

Nie wiadomo czy to świetny pomysł, czy kolejna porażka rządu. Józef Piłsudski wylądował na warszawskim lotnisku. Prawo i Sprawiedliwość już się nim chwali.

Od wielu lat brakowało nam porządnej floty powietrznej, aby ludzie na najwyższym szczeblu państwowym mogli latać komfortowo i przede wszystkim bezpiecznie. W końcu rząd zdecydował się zakupić 2 nowe i jeden używany Boeingi 737. Jeden z nich właśnie wylądował na warszawskim Okęciu w strefie wyznaczonej dla wojska. Ma biało-czerwone barwy i nazywa się "Józef Piłsudski". Jest to samolot kupiony specjalnie na 100 rocznicę powstania państwa Polskiego. Na ogonie ma namalowane najważniejsze postacie, które brały udział w tworzeniu państwa m.in. Józef Piłsudski, Wincenty Witos czy Ignacy Paderewski. Na boku ma napis w języku angielskim "100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości". Jego matką chrzestną jest pięcioboistka, st. szer. Oktawia Nowacka.

Drogie Boeingi

Ministerstwo Obrony Narodowej i amerykański koncern Boeing podpisali umowę, na dostawę trzech samolotów Boeing 737 podpisały 31 marca. Wartość kontraktu to 523 mln dolarów, czyli w przeliczeniu na złotówki około 2 mld. W sumie kontrakt po opodatkowaniu wart jest 2,5 mld zł. Do tej pory najważniejsze osoby w państwie latały wyczarterowanymi od LOTu pasażerskimi samolotami Embraer 175. Kiedy wejdą nowe samoloty do służby będzie to już przeszłością. Zdaniem opozycji jest to obrzydliwe jak PiS wykorzystuje pieniądze podatników. Według niektórych są to zbytnie luksusy na które nas nie stać, a te pieniędze można by było wydać na coś innego. Screen Facebook/Lotnisko Chopina Źródło: money.pl   Następny artykuł
0 Skomentuj

Którego twardziela z Pierwszej Miłości wolisz?

Komentarze 0

Ocena artykułu