Najnowsza aktualizacja do gry The Sims 4 zniosła ograniczenia związane z płcią. Twórcy stwierdzili, że chcą, by „każdy mógł wyrazić siebie poprzez grę”.

„Po raz pierwszy będziesz mógł zaprojektować swojego Sima bez ograniczających barier płci” – tak zapowiadano aktualizację na oficjalnej stronie gry. Rozszerzenie znoszące ograniczenia umożliwia mieszanie w genach simów bez wszelkich barier związanych z płcią. Można więc np. ubrać mężczyznę jak kobietę, wyposażyć go w szeroką miednicę czy nawet zapłodnić.

Poza tym mamy możliwość określenia czy nasz sim ma korzystać z toalety na stojąco czy siedząco, czy też ma chodzić jak kobieta czy mężczyzna. Dodano także możliwość dostosowywania tonu głosu.

Jak poinformowali twórcy gry, chcą by każdy z graczy mógł dokładnie odwzorować siebie w świecie gry bez względu na swoją płeć, seksualność czy przekonania. Aktualizacja ma pozwolić na większe utożsamienie się z wykreowaną postacią.

„Gra The Sims została stworzona przez zróżnicowany zespół dla zróżnicowanych odbiorców i jest dla nas niezmiernie ważne, aby nasi użytkownicy mogli kreatywnie i w pełni wyrazić siebie poprzez grę” – oświadczyli.

POLUB FANPAGE PLURALISTYCZNEGO, BEZSTRONNEGO SERWISU O POLITYCE, BY BYĆ NA BIEŻĄCO


Obserwuj Pikio.pl na Twitterze, tam więcej informacji!


źródło: gosc.pl, dobreprogramy.pl
pt

...

Zobacz również