W czwartek watykański skarbnik został formalnie oskarżony o napaść seksualną. Teraz na jawy wychodzi kolejny skandal w centrum Kościoła katolickiego, a jego okoliczności są dużo poważniejsze. 

O sprawie na Facebooku poinformował wieloletni korespondent w Stolicy Apostolskiej – Jacek Pałasiński.

Mniej więcej dwa miesiące temu żandarmeria watykańska wkroczyła do apartamentów sekretarza jednego z Bardzo Ważnych Monsignorów, jednego z najbliższych współpracowników papieża. W apartamencie znaleziono kokainę. Aresztowany sekretarz Eminencji wyznał, że używał jej podczas gejowskich party, jakie organizował w budynku Sant’Uffizio (Świętym Oficjum), czyli Kongregacji Doktryny Wiary, tej samej, na której czele stał przez lata emerytowany papież Joseph Ratzinger – Benedykt XVI, lider konserwatywnego skrzydła Kościoła – donosi dziennikarz.

Dostojnik kościelny nie trafił za swoje grzechy do więzienia, ale na odwyk do rzymskiej kliniki. Później w celu refleksji nad swoim postępowaniem do klasztoru Monte Cassino. Tam natrafił na podatny grunt, gdyż opat klasztoru Pietro Vittorelli sprzeniewierzył pół miliona euro na wycieczki do Brazylii – jeździł tam w celu oddawania się miłości homoseksualnej, za co został z resztą aresztowany.

Po pobycie w klasztorze na wzgórzu Cassino, ksiądz-kokainista z powodu problemów ze zdrowiem trafił na leczenie do Polokliniki Gemelli, gdzie obecnie przebywa.

...

Zobacz również

Zobacz również