Fantastyczne wieści dla grzybiarzy. W lasach pojawiły się borowiki, podpowiadamy gdzie ich szukać

Fantastyczne wieści dla grzybiarzy. W lasach pojawiły się borowiki, podpowiadamy gdzie ich szukać Źródło: Facebook.com Nadleśnictwo Baligród Lasy Państwowe

Gdzie szukać grzybów? Okazuje się, że na grzybobranie nie trzeba czekać w tym roku aż do jesieni. Pierwsze okazy w tym roku już się pojawiły i ku uciesze zapalonych grzybiarzy, są niezwykle okazałe i dorodne.

Gdzie szukać grzybów to pytanie, które co roku zadają sobie zarówno nowi amatorzy grzybobrania, jak i najbardziej wprawieni poszukiwacze. Okazuje się, że w tym roku, ku wielkiej radości wielu Polaków, nie trzeba czekać do jesieni. W lasach już pojawiły się pierwsze okazy i są wyjątkowo dorodne.

Gdzie szukać grzybów? Internauci podpowiadają

Grzybobranie to w Polsce niemal hobby narodowe. Wiele osób z utęsknieniem wyczekuje startu sezonu grzybiarskiego, by skorzystać z dobrodziejstw lasu i uzbierać zapasy na kolejny rok. Choć większość najpopularniejszych jadalnych grzybów pojawia się w polskich lasach zwykle na przełomie lata i jesieni, w tym roku, ku uciesze wielu osób, sytuacja wygląda nieco inaczej.

Nadleśnictwo Baligród w Bieszczadach opublikowało w sieci zdjęcia pierwszych tegorocznych okazów grzybów, znalezionych na swoich terenach leśnych. Niezwykle dorodne borowiki, które zwyczajowo zwie się prawdziwkami, zadziwiły niejednego amatora grzybobrania. Internauci zaczęli zamieszczać w sieci zdjęcia swoich znalezisk. Okazuje się, że pierwsze grzyby pojawiły się już niemal w całej Polsce.

Gdzie szukać grzybów? Bieszczadzkie nadleśnictwo pochwaliło się okazałymi borowikami

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Przyśpieszenie sezonu grzybiarskiego związane jest z łagodną pogodą, której doświadczamy już od zimy. W ostatnich dniach wzrosła temperatura oraz pojawiło się sporo opadów deszczu, co spowodowało, że w lasach zaistniały idealne warunki do rozwoju grzybów, stąd ich nagły wysyp o tej porze roku.

Dzisiaj grzeje: 1. Media obiegła tragiczna wiadomość. Z powodu koronawirusa zmarł uwielbiany lekarz

2. Piorunujące doniesienia o synu Zenona Martyniuka. Jest gorzej, niż wszyscy myśleliśmy

Co ciekawe, polscy grzybiarze odnajdywali w lasach pojedyncze okazy grzybów już w styczniu. Wszystko z powodu bardzo  łagodnej zimy. Jeśli podobny klimat utrzyma się przez całe lato, prawdopodobnie możemy spodziewać się wyjątkowo urodzajnego roku dla wszystkich, którzy uwielbiają zbierać grzyby.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Media obiegła smutna wiadomość. Fatalny finał poszukiwań 4-latka
  2. Potwierdził się najczarniejszy scenariusz. Uwielbiany były sportowiec zginął podczas zamieszek
  3. Porównano obecne ceny truskawek i ceny sprzed roku. Różnica przyprawia o zawrót głowy
  4. Sławomir coraz mniej przypomina siebie. Jego nowe zdjęcie zdumiewa, fani nie mogli go poznać
  5. Spacerując po cmentarzu natrafiła na widok, którego nie da się zapomnieć. Wygląd grobu sprawia, że przechodzą ciarki
  6. Smutek właścicieli restauracji. Ich biznesy upadły po wizycie Magdy Gessler

Źródło: WP

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News