Wysyp grzybów powalających swoją wielkością. Specjalista zdradził, gdzie konkretnie jest ich najwięcej, lepiej się pospieszyć

Wysyp grzybów powalających swoją wielkością. Specjalista zdradził, gdzie konkretnie jest ich najwięcej, lepiej się pospieszyć Źródło: By George Chernilevsky - praca własna / CC0 / https://pl.wikipedia.org/wiki/Plik:Cep_in_basket_2006_G01.jpg

Gdzie na grzyby - zastanawiają się osoby, które chcą w końcu wybrać się na łowy lub powiększyć dotychczasowe zbiory. Ludzie cały czas wychodzą z lasów z wiadrami i koszami pełnymi wysypującego się runa leśnego. Specjalista zdradził, gdzie jest najwięcej grzybów i w którym miejscu można natrafić na naprawdę okazałe sztuki.

Gdzie na grzyby? Znamy świetne miejsca - zdradził je jeden z ekspertów. Warto zabrać ze sobą duży kosz, można jeszcze zdążyć z ogromnymi zbiorami.

Natura zaskoczyła wszystkich, to dzięki ciepłej zimie

Miłośnicy marynowanych opieńków czy sosów z borowików i kurek zacierają ręce. Zbiory, które w całej Polsce zaczęły się z początkiem czerwca, są według niektórych bardziej obfite niż jesienią. Wszystko przez ciepłą zimę oraz ostatnie obfite opady deszczu w całym kraju. Zazwyczaj grzyby pojawiały się na przełomie czerwca i lipca - w tym roku wszyscy byli zaskoczeni. Profesor Andrzej Grzywacz z Wydziału Leśnego Katedry Ochrony Lasu i Ekologii w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego zauważył, że w tym roku grzyby rosły nawet zimą, ponieważ miały sprzyjające warunki.

Profesor wytłumaczył, że najwięcej grzybów można zebrać jesienią, ponieważ są wtedy silniejsze i odżywione o węglowodany, cukry, potas i fosfor. Całkiem niedawno zdradzaliśmy miejsca w Polsce, w których można nieźle się obłowić. Nie tylko rejony lasów, puszcz czy gór dają od siebie bardzo dużo. Również na Mazowszu można wrócić do domu z koszem pełnym grzybów.

Gdzie na grzyby na Mazowszu? Ekspert zdradził kilka pewnych miejsc

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

- W samej Warszawie nie ma za bardzo gdzie zbierać grzybów. Chociaż występują w Lesie Bielańskim i Kabackim, to są rezerwaty i jest tam zakaz zabierania. W Puszczy Kampinoskiej też grzybów nie zbieramy, to park narodowy - tłumaczy Andrzej Grzywacz. Jednak z regulaminu Kampinosa można się dowiedzieć, że grzybobranie jest możliwe w specjalnie wyznaczonych miejscach, ale tylko dla mieszkańców zameldowanych  w okolicy.

Dzisiaj grzeje: 1. Z ostatniej chwili: Andrzej Duda właśnie podpisał ustawę. Polacy dostaną dodatkowe pieniądze
2. Najwyższy stopień zagrożenia na południu Polski. Będzie bardzo niebezpiecznie

Jak się okazuje, należy wybrać się na południowy lub północny wschód od stolicy. W nadleśnictwie Celestynów czy Wyszków można zebrać kilogramy grzybów, a nadleśnictwa często organizują grzybobrania. Takie są również organizowane w Puszczy Białej i w Puszczy Zielonej, ale warto również odwiedzić okolice, które graniczą z obszarem chronionym. Małe lasy mogą kryć wiele dobrego.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Zaczęło się, niebywała awantura w Biedronce. Wściekli klienci zaczęli się kłócić o restrykcję z kierownikiem, działo się niewyobrażalne
  2. Lewandowscy kupili córkom wózki. Nie do wiary, ile kosztują, za tyle można kupić samochód (FOTO)
  3. Justyna Żyła nie mogła się powstrzymać, zamieściła w sieci emocjonalny wpis. Piotr Żyła będzie miał oczy pełne łez
  4. Przenigdy nie zamawiaj wody z cytryną w knajpach. Kelner zdradził porażającą prawdę, odechciewa się pić
  5. Kasia Kowalska w końcu przerwała milczenie. Powiedziała, na co naprawdę chorowała jej córka
  6. GIS w trybie pilnym wycofuje popularny produkt. Każdy może mieć go w lodówce, ma groźną bakterię

Źródło: TVN24

  

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News