Kolejne województwo zasypane grzybami. Pan Michał zdradził 2 miejsca, gdzie grzyby są nawet podczas suszy

Kolejne województwo zasypane grzybami. Pan Michał zdradził 2 miejsca, gdzie grzyby są nawet podczas suszy Źródło: .

Gdzie na grzyby? Pan Michał podzielił się z innymi miłośnikami grzybobrania informacją o dwóch miejscach, w których można znaleźć je nawet podczas suszy. Jeżeli chcesz wiedzieć, gdzie najlepiej udać się na wędrówkę, by zebrać najładniejsze okazy, koniecznie czytaj dalej.

Gdzie na grzyby? Dzięki panu Michałowi nie musisz dłużej się nad tym zastanawiać. Nie da się ukryć, że grzyby w tym roku mocno zaskoczyły Polaków, pokazując się już wiosną. Nie każdy las jest jednak nimi przepełniony, dlatego wiele osób, widząc owocne zbiory innych, zachodzi w głowę, gdzie najlepiej udać się na wycieczkę. Teraz nie ma już żadnych wątpliwości, kolejne województwo zostało nimi zasypane. 

Pan Michał zdradził, gdzie na grzyby. 2 miejsca są ich pełne nawet podczas suszy 

Radio Kolor poinformowało w swoim artykule, że ostatnio spory wysyp grzybów można zaobserwować... na Mazowszu. Jeszcze do niedawna mieszkańcy raczej nie mieli wielkiego szczęścia w czasie zbiorów, ale teraz, jak sami tłumaczą, w wielu lasach panuje prawdziwy urodzaj. W rozmowie z radiem pani Kasia, mieszkanka warszawskiej Białołęki zdradziła, na jakie okazy udało jej się trafić w czasie spaceru.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ 

- Udało mi się zebrać nawet pokaźną liczbę koźlarzy. Są także kurki. Na Mazowszu można odwiedzić lasy w okolicach Węgrowa, Łochowa, czy Radzymina - mówiła dla Radia Kolor pani Kasia. 

Z kolei pan Michał postanowił ujawnić, gdzie na Mazowszu najlepiej udać się na grzybobranie. Specjalnie dla Radia Kolor zdradził, że warte uwagi są okolice Otwocka i Garwolina. W tamtejszych lasach panuje dobra wilgotność, dlatego grzyby można znaleźć tam również w czasie większej suszy. Równie urodzajnymi miejscami mogą być też: okolice Nadarzyna oraz Wyszkowa. Grzybiarzom nie pozostaje więc nic innego, jak chwycić kosze w dłoń i udać się na wycieczkę. 

Dzisiaj grzeje: 1. Pilna akcja służb. Nauczycielka i gość weselny z koronawirusem, bardzo niepokojące informacje z tej samej gminy

2. Śmiertelny wypadek na Podkarpaciu. Rozpędzone auto wjechało w nastolatki

- Możemy spokojnie jechać w okolice Puszczy Kampinoskiej - pamiętając o tym, żeby nie przekraczać jej granic, ponieważ nie wolno zbierać grzybów na terenie narodowego parku - relacjonował dla Radia Kolor pan Michał. 

Najlepsze newsy dnia:

  1. Dostał paragon w knajpie i zbladł. Właśnie dzieje się niewyobrażalne nad morzem, ceny zwalają z nóg
  2. Już od piątku rząd luzuje kolejne obostrzenia. Ważna wiadomość dla wszystkich polskich fanów sportu
  3. Kobieta usłyszała nagle dziwne dźwięki dochodzące z łazienki. Zajrzała pod wannę i pobladła, natychmiast chwyciła telefon
  4. Polskę obiegły tragiczne informacje. Zwłoki znalezione w Tatrach to Bartosz Apanasiewicz z partnerką
  5. TVP podjęło niespodziewaną decyzję, już nie ma odwrotu. Widzowie będą mocno rozczarowani
  6. Na zdjęciu ukryta jest panda. Najlepsi widzą ją już po 20 sekundach, reszta szybko się poddaje

Źródło: Radio Kolor 

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News