Zbierali grzyby, ale nie w lesie ani na polanie. Wybór miejsca odbiera mowę, mało kto by się odważył

Zbierali grzyby, ale nie w lesie ani na polanie. Wybór miejsca odbiera mowę, mało kto by się odważył Źródło: Karen Arnold/publicdomainpictures

Każdy miłośnik zbierania grzybów zastanawia się nad tym, które miejsca będą najlepsze na grzybobranie. Gdzie na grzyby? - przeszło przez myśl niejednemu. Okazuje się, że lasy i polany już odchodzą do lamusa. Grzybiarze zdecydowali się na zbieranie grzybów w dosyć nietypowym miejscu, niewiele osób miałoby odwagę by tego dokonać.

Gdzie na grzyby? W Polsce trwa sezon na grzybobranie, a miłośnicy chodzenia z koszem po lasach i polanach, prześcigają się w publikowaniu w sieci swoich osiągnięć. Pogoda, która mamy obecnie, sprzyja, że z grzybobrania nie wyjdziemy z pustymi rękoma. Pojawia się tylko pytanie, gdzie je zbierać, by cieszyć się z największych zbiorów. Na nietypowy pomysł wpadli mieszkańcy Sławna. 

Gdzie na grzyby w Sławnie? Mieszkańcy wybrali niecodzienne rozwiązanie 

Mieszkańcy Sławna często korzystają z dobrodziejstw, jakie oferuje im natura, i zbierają grzyby. Ostatnio w okolicy zaczęły wyrastać tzw. sitaki, czyli grzyby dosyć powszechnie występujące w Polsce, jednak mało kto decyduje się na ich zbieranie. sitaki mają dosyć specyficzny smak, a dodatkowo często się zdarza, że są robaczywe. To odmiana maślaka, która najczęściej występuje w okolicy sosen. 

W Sławnie zaczęły pojawiać się na Cmentarzu Komunalnym. Niewielu osobom przyszłoby do głowy, by po nie sięgać, jednak, jak się okazało, ktoś miał na nie ochotę. Jak donoszą reporterzy z portalu sławnonaszemiasto.pl, po grzybobraniu na cmentarzu zostawiono ślady. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Grzybiarze zostawili po sobie ślady. Mieszkańcy komentują zdarzenie 

Okazuje się, że grzybiarze, którzy postanowili wybrać się na grzyby na cmentarz, zostawili po sobie ślady. Na cmentarzu obok sosen zostały ślady po przycinaniu korzonków nożem. Osoby podczas grzybobrania nie zrywały ich, a przycinały. Na portalu sławnonaszemiasto.pl pojawiły się komentarze odnośnie do zdarzenia. Mieszkańcy nie kryją swojego oburzenia.

- Nie zrywałbym grzybów z cmentarza, gdyż kojarzy mi się on ze spokojem i miejscem, gdzie żegnamy się z naszymi bliskimi. To miejsce powagi, zadumy, a nie teren leśny, gdzie zrywa się grzyby na zupę. Jak widać na zdjęciach, nie każdy tak myśli - napisał jeden z internautów. 

Dzisiaj grzeje: 1. 14-letnia Daria jest w ciąży, niebawem urodzi. Słowa o rzekomym ojcu dziecka są porażające

2.Kobieta była przekonana, że brzuch boli ją przez miesiączkę. Niestety nie dożyła kolejnego dnia

Gdzie na grzyby w Sławnie? Okazuje się, że jednym z miejsc jest cmentarz. Mieszkańcy są przekonani, że w mieście jest o wiele więcej odpowiednich miejsc na grzybobranie niż cmentarz. Przy okazji wybierania się na grzyby warto przypomnieć sobie zasady obowiązujące w lesie i na polanach. Mandaty grożą każdemu, kto nie przestrzega przepisów. 

Najlepsze newsy dnia:

  1. Kot z najpiękniejszymi oczami na świecie. Dosłownie nie da się od niego oderwać wzroku
  2. Wielka tragedia obiegła świat. 20-letni kolarz zmarł w trakcie wyścigu, lekarze podali przerażającą przyczynę śmierci
  3. Będą zmiany obostrzeń przed wyborami? Minister zdrowia podjął ostateczną decyzję
  4. Niebywałe sceny na pogrzebie Darka, wyciskają łzy. Za miesiąc miał mu się urodzić synek
  5. Do mediów wyciekły poufne dokumenty. Pensje minimalne Polaków zostaną obniżone?
  6. Agata Duda i Andrzej Duda zostali przyłapani. Para prezydencka dała się ponieść, podobnych rzeczy jeszcze nie było

Źródło: Slawno naszemiasto pl

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News