Gdzie mieszka święty Mikołaj?
Wiadomości Pikio - 6 Grudnia 2018

Gdzie mieszka Mikołaj? Największa tajemnica w końcu odkryta

Gdzie mieszka Mikołaj? Te pytanie zadaje sobie niejedno dziecko żądne świątecznych prezentów. Dziś obchodzimy imieniny świętego Mikołaja, czyli Mikołajki. W tym szczególnym dniu warto poznać odpowiedź na kilka ważnych pytań.

Gdzie mieszka Mikołaj? W Laponii? W Grenlandii? A może jeszcze gdzieś indziej? Wersji jest kilka, co sprawia, że można łatwo się w tym wszystkim pogubić. Jeśli zależy wam na poznaniu dokładnego adresu, zachęcamy do zapoznania się z naszym artykułem. Będziecie w szoku!

Czy mikołaj istnieje? Święty mikołaj, Laponia, kamera na żywo

Odpowiedź na pytanie o to czy święty Mikołaj istnieje to jedna z najcięższych prób z jaką stykają się rodzice małych dzieci. Z jednej strony szkoda im psuć marzeń, a z drugiej nie można w nieskończoność utwierdzać dziecka w kłamstwie. Małym dzieciom najlepiej będzie nie niszczyć dzieciństwa. Jeszcze nikomu nie zaszkodziło życie w przekonaniu, że to właśnie gruby pan w czerwonym stroju odpowiada za prezenty pod choinką. Powiedz dziecku, że Mikołaj mieszka w Laponii, a dzięki swoim kamerom jest w stanie zobaczyć, które dziecko było grzeczne. To z pewnością przekona je do tego, że warto słuchać się rodziców.

Gdzie mieszka święty mikołaj? Dokładny adres

Święty Mikołaj to jedna z nielicznych osób, które z okazji swojego święta rozdaje prezenty, zamiast je przyjmować. Taka wizja kusi wiele osób, przez co wyszukują w Internecie dokładnego adresu. Jeśli to czytasz, to mamy dla ciebie dobre wieści - twoje poszukiwania właśnie się zakończyły. Poniżej przedstawiamy dokładny adres brodatego jegomościa. Santa Claus, Arctic Circle 96930, Rovaniemi Finlandia

Gdzie mieszka św mikołaj? Wikipedia

Chociaż najbardziej popularnym adresem świętego Mikołaja jest ten w Finlandii, to według Wikipedii istnieją jeszcze dwa inne. Jeden jest na terenie Norwegii, a drugi znajduje się na odległym kontynencie, bo aż w Kanadzie.
  • Adres Norwegia:
Julenissen’s Postkontor, Torget 4, 1440 Drøbak, Norwegia
  • Adres Kanada:
Santa Claus, North Pole, Canada, H0H 0H0DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ
BananaNie wyrzucaj TEGO! Może ci się przydać...Czytaj dalej

Adres świętego mikołaja biegun północny. Gdzie mieszka gwiazdor?

Jak widać, ustalenie miejsca pobytu czerwonego grubaska wcale nie jest takie proste, jak mogłoby się wydawać. Za świętego Mikołaja podaje się coraz więcej osób, co zdecydowanie utrudnia poszukiwania i zdecydowanie się na jeden, konkretny adres. Jeśli chcecie zwiększyć swoje szanse na powodzenie i świąteczny prezent, najlepiej będzie wysłać listy pod wszystkie trzy, wymienione wyżej adresy. Kto wie, może autentyczność św. Mikołaja zweryfikuje się sama?

Wioska świętego mikołaja. Gdzie jest Laponia?

O tym, że św. Mikołaj najprawdopodobniej mieszka w Laponii, wiedzą już wszyscy. Ale co nam po tej wiedzy, skoro nie wiemy, gdzie leży Laponia? Spieszymy z wyjaśnieniem. Ta kwestia jest nieco skomplikowana. Laponia nie jest jednym, oddzielnym państwem. Jej obszar zajmuje bowiem tereny aż 4 państw! Wśród nich znajdują się Rosja, Finlandia, Szwecja oraz Norwegia. Ludność Laponii wynosi między 60 a 90 tysięcy osób.ZOBACZ TAKŻE:
  1. Co kupić bliskim na święta? Sprawdź naszą listę i podaruj im prezenty, o jakich marzyli!
  2. Horoskop na Boże Narodzenie 2018. Jeden ze znaków zarobi duże pieniądze
  3. Wyszedł na czarny charakter – ma złamane serce. Smutna historia z Rolnik szuka żony
  4. Kaczyńskiego właśnie zamurowało! Nie przewidział tego, jest przerażony
  5. Jak wygląda badanie ginekologiczne? Krok po kroku
Zabawkowy pistolet15 zabawek z twojego dzieciństwa, które dziś są warte WIELKIE pieniądzeCzytaj dalej
Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News