Jak i gdzie mieszka Jarosław Kaczyński? Trudno uwierzyć, że to jego dom

Jak i gdzie mieszka Jarosław Kaczyński? Trudno uwierzyć, że to jego dom Źródło: yt.com/OnetNews

Gdzie mieszka Jarosław Kaczyński? Odpowiedź na to pytanie może zaskoczyć wielu wyborców. Chociaż sam prezes Prawa i Sprawiedliwości nie jest raczej skłonny do opowieści o swej posiadłości, media dotarły do kilku interesujących faktów na jej temat.

Gdzie mieszka Jarosław Kaczyński? Wpływowy polityk zdecydował się wiele lat temu przenieść do Warszawy, gdzie na co dzień pracuje w Sejmie oraz siedzibie Prawa i Sprawiedliwości. Dom prezesa ugrupowania rządzącego jest zlokalizowany przy ulicy Mickiewicza 49 na stołecznym Żoliborzu. Fakt, iż posiadłość należy właśnie do Kaczyńskiego, zaskoczył licznych wyborców. Ma bowiem wyglądać nad wyraz skromnie i nie rzucać się raczej w oczy.

Gdzie mieszka Jarosław Kaczyński? Jak wygląda jego dom?

- Przez rok mieszkałem dwie ulice obok, ale codziennie w drodze do metra przechodziłem obok domu prezesa. Chcąc nie chcąc, zawsze zerknęło się na niego z ciekawością. Co jakiś czas pojawiali się tam reporterzy stacji telewizyjnych, którzy robili jakiś materiał lub sondę wśród przechodniów, czy zdają sobie sprawę, czyj to dom. A sam budynek zwykły, nawet trochę "biedny", totalnie się nie wyróżniający - powiedział w rozmowie z naTemat były sąsiad Kaczyńskiego, pan Michał.

Jak wynika z oświadczenia majątkowego prezesa PiS, jest on współwłaścicielem domu, którego całościowa wartość sięga nawet 1,5 mln zł. Tuż obok niego znajduje się druga posiadłość, wykupiona przez spółkę Srebrna, więc Kaczyński może się cieszyć dużym, niezmąconym spokojem i ciszą.

Jak Jarosław Kaczyński urządził swój dom?

Jak opisywali nigdyś dziennikarze "Dziennika Gazety Prawnej", wnętrza domu są raczej skromne i staromodne. Polityk wszędzie rozłożył książki oraz gazety, które na co dzień czytuje. Poza tym, w ramach klasycznych rozrywek, kupił telewizor. Ogląda go przesiadując w dużym, wygodnym fotelu.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Jarosław Kaczyński miał także zamontować w domu między innymi windę, aby ułatwić funkcjonowanie swojej matce, gdy ta jeszcze żyła i zajmowała drugie piętro. Sam prezes Prawa i Sprawiedliwości mieszka na parterze wraz ze swym kotem. Nie wiadomo, jak zdecydował się zagospodarować pozostałą przestrzeń, której jest przecież sporo. Łącznie dom ma ponoć powierzchnię 150 mkw, więc rezydujący samotnie Kaczyński ma dla siebie naprawdę dużo miejsca.

(fot. maps.google.pl)

ZOBACZ TAKŻE NA PIKIO.PL:

  1. Niespodziewany koszmar z ostatniej chwili. 35-letni gwiazdor zginął na planie
  2. Jajka z NAJPOPULARNIEJSZEJ sieci sklepów w Polsce są SKAŻONE! Pilnie je wyrzućcie
  3. Gigantyczny kryzys w rodzinie królewskiej. Królowa Elżbieta nie ma wyjścia
  4. Kinga Duda w CKM? Tego nikt się nie spodziewał po skromnej córce prezydenta!
  5. Legendarna polska aktorka zabiła siebie i swojego męża. Ta tragedia wstrząsnęła całą Polską!

Źródło: naTemat

Następny artykuł