głodź
screen Fakt.pl
Bartłomiej Chudy - 8 Stycznia 2019

Nie uwierzysz, gdzie mieszka arcybiskup Głódź! Jego dom to pałac

Gdzie mieszka abp Głódź? Dom metropolity gdańskiego opływa w luksusy. Bliżej mu standardem do pałacu aniżeli mieszkania przeciętnego katolika.

Gdzie mieszka abp Głódź? O majątku jednego z ważniejszych hierarchów polskiego kościoła mówi się od dawna. Jednak dopiero ostatnio włościa arcybiskupa stały się tematem nośnym, podchwytywanym przez kolejne media.

Podlaskie imperium. Gdzie mieszka abp Głódź?

Majątek arcybiskupa Głodzia opisał pod koniec ubiegłego roku tygodnik "Newsweek". Powiedzieć, że duchowny opływa w luksusy to jakby nic nie powiedzieć. Media prześwietliły własność Sławoja Leszka Głodzia dlatego, że wkrótce przejdzie on na emeryturę. To adekwatny czas do podsumowania duchowego, ale i materialnego aspektu życia biskupa. Ostatni wzbudza w społeczeństwie raczej negatywne emocje. Bogactwo majątku abp Głodzia budzi spore kontrowersje. Kościół ustami kapłanów akcentuje bogactwo duchowe ponad materialnym dziedzictwem. Nie inaczej wybrzmiewa dziś przekaz papieża Franciszka, który zaleca by duchowni nie zatracali się w bogactwie. Franciszkańska skromność zupełnie nie znajduje jednak odzwierciedlenia jeśli prześwietlimy majątek arcybiskupa Głodzia. Jak napisał Newsweek duchowny ulokował swój dom w podlaskiej wsi Bobrówka, z której pochodzi. Czytamy, że standardem przypomina on "pałac" aniżeli zwykły dom. A to nie wszystko. Do tego dochodzi aż 20 hektarów ziemi z budynkami gospodarczymi, prywatny kościół. Łączna wartość majątku szacowana jest na kilka milionów złotych, z czego sama ziemia ma kosztować 1 mln zł! Z relacji tygodnika wynika, że wnętrze budynku obfituje w marmury, portrety właściciela, czy żyrandole z poroży jeleni. Na swojej ziemi biskup hoduje zaś daniele.Takich warunków nie powstydziliby się dawni magnaci i spadkobiercy polskiej arystokracji.DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:
PapieżJan Paweł II i tajemnice jego życia. Co skrywał papież PolakCzytaj dalej
Posesja arcybiskupa należy do pilnie strzeżonych. Postronni obserwatorzy są niemile widziani, a lokalna policja jeździ na zgłoszenia do Bobrówki często. Lokalni mieszkańcy niespecjalnie chcą wypowiadać się na temat majątku arcybiskupa, głównie przez to że sami znajdują na jego włościach pracę. W takich warunkach przyjdzie arcybiskupowi żyć na emeryturze. Nie kończy się na samych luksusach - duchowny ma otrzymywać też pokaźne świadczenie. Już kilka lat temu wyliczano, że miesięcznie może pobierać nawet 10 tys. zł emerytury.ZOBACZ TAKŻE:
  1. OBLEŚNE! Skandaliczne, ohydne świąteczne kazanie abp Głódzia o molestowanych dzieciach
  2. Wałęsa miażdży abp. Głódzia. „Naród nie będzie miał innego wyboru”
  3. Beata Kozidrak znów jest zakochana?! Kim jest tajemnicza, nowa miłość gwiazdy?
  4. Ile waży Barbara Kurdej-Szatan? Waga gwiazdy sprawiła, że opadły nam szczęki
  5. Rząd PiS okłamał Polaków? Ustawa o przemocy domowej nie została wycofana
PapieżBenedykt XVI to przewidział. Proroctwa papieża seniora wywołują niepokójCzytaj dalej
źródła: Fakt.pl, Newsweek.pl, Pudelek.pl
Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News