Rząd PiS spełnił ostatnią wolę zmarłego posła SLD. "Mąż byłby szczęśliwy"

Rząd PiS spełnił ostatnią wolę zmarłego posła SLD. "Mąż byłby szczęśliwy"

Gdzie kupić medyczną marihuanę? Takie pytanie było w naszym kraju przez bardzo długi czas nieaktualne, ze względu na to, że nie była ona dopuszczona do obrotu. Ale wszystko zmieni się już na dniach. Pierwsze leki już niedługo pojawią się na półkach sklepowych.

Gdzie kupić medyczną marihuanę? Już niedługo będziemy mogli w końcu odpowiedzieć na to pytanie wskazując konkretne miejsca i to zupełnie legalnie. W życie wchodzą zmiany, które dopuszczą do obrotu konkretne leki, co dla wielu pacjentów może być zdecydowanie zbawienne w walce z wielkim bólem.

Gdzie kupić medyczną marihuanę? Leki w końcu dopuszczone do obrotu

Wśród osób walczących o legalny dostęp do leczniczej marihuany medialnie wyróżniał się w szczególności poseł Sojuszu Lewicy Demokratycznej Tomasz Kalita. Ostatnie miesiące przed śmiercią spędził na walce o dostęp do leków uśmierzających ból. Ministerstwo Zdrowia przez długi czas odwlekało ostateczną decyzję o tym, czy dostęp do leczniczej marihuany będzie w naszym kraju legalny. Sytuacja była zawieszona aż do zeszłego roku, kiedy minister ogłosił, że konkretne zmiany wejdą w życie. Ostatecznie cały proces zakończy się w przyszłym miesiącu. Leki na bazie leczniczej marihuany trafią do aptek, gdzie będą wydawane wyłącznie na receptę. W pierwszej kolejności leki będą mogły zostać przepisane osobom cierpiącym na alzheimera, jaskrę, astmę, padaczkę oraz inne poważne choroby, na które nie działają leki syntetyczne. Należy pamiętać o tym, że w obecnej formie ustawa umożliwiająca zakup medykamentów na bazie leczniczej marihuany nie zakłada ich refundacji.

Żona Kality: "Wygrałeś tę walkę!"

Zadowolenia z zaistniałej sytuacji nie kryła małżonka zmarłego polityka, która podzieliła się swoją radością na Twitterze. Zaznaczyła również, że w dużej mierze jest to sukces jej świętej pamięci męża. - Jest! Medyczna marihuana w Polsce! Radość! Tomeczku to Twój sukces, Kochanie! Wygrałeś tę walkę!!! Pierwszy lek konopny został dziś dopuszczony do obrotu! Urząd Rejestracji Produktów Leczniczych dał zielone światło kanadyjskiej firmie Spectrum Cannabis. Za 3 - 4 tygodnie produkt powinien być dostępny w aptekach powiedział mi Tomasz Witkowski z tejże firmy. To wielki dzień dla setki tysięcy chorych ludzi w tym kraju! - napisała Anna Kalita.DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ Jak medyczna marihuana jest w stanie pomóc cierpiącym osobom? Przede wszystkim jest w stanie złagodzić ich cierpienia. - Jego nie bolało do momentu, kiedy umierał. A śmierć była straszna i trwała bardzo długo. Wtedy dostawał morfinę. Przestawało go boleć, ale nie mieliśmy ze sobą kontaktu. Może gdyby dostawał marihuanę, to mielibyśmy ze sobą kontakt dłużej, a może i do końca? - opowiada żona zmarłego posła w rozmowie z naTemat.pl. Kalita nie kryje zaskoczenia, że ustawa została przyjęta właśnie za rządów Prawa i Sprawiedliwości. - Bardzo dziękuję tym, którzy to przegłosowali, urzędnikom, którzy zarejestrowali ten lek. Przecież też wokół tego było wiele kontrowersji. Bardzo się cieszę, zwłaszcza, że to najbardziej konserwatywny rząd od 1989 roku - zwraca się na łamach portalu. ZOBACZ TAKŻE
  1. PiS zmieni polskie godło! Będzie skandal? 
  2. Prawica nie wierzy w przegraną Jakiego! Węszą spisek 
  3. Polska polityk pobita w biurze! Napadła ją wściekła kobieta 
  4. Kocięta zamrażane żywcem. Gdy zobaczysz przez kogo, Twoje serce pęknie
  5. Ile zarabia Beata Pawlikowska? Zarobki dają jej wolność
Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News