Gdzie kręcą Na wspólnej? To bardzo znane miejsce

Gdzie kręcą Na wspólnej? To bardzo znane miejsce Źródło: Youtube/Panorama Lubelska

Gdzie kręcą Na Wspólnej? Fani bohaterów serialu zastanawiają się nad lokalizacją słynnego serialowego adresu. Zdradzamy gdzie znajduje się plan zdjęciowy jednego z najpopularniejszych polskich seriali.

Gdzie kręcą Na Wspólnej? To pytanie od wielu lat zadają sobie fani serialu. Na Wspólnej, to jedna z najpopularniejszych polskich produkcji serialowych. Pojawiła się na antenie TVN-u w styczniu 2003 roku i momentalnie zaskarbiła sobie sympatię rzeszy widzów. Głównym wątkiem serialu są losy przyjaciół, dawnych wychowanków domu dziecka, którzy decydują się kupić i zarządzać kamienicą znajdującą się pod adresem Wspólna 17 w Warszawie. Budynek odgrywa w serialu bardzo ważną rolę, gdyż jest miejscem spotkań wszystkich postaci.

Gdzie kręcą Na Wspólnej?

Podczas oglądania łatwo zauważyć tablicę z adresem Wspólna 17 mocno wyeksponowaną w wielu kadrach, a także zaprezentowaną w samej czołówce serialu. Ulica Wspólna znajduje się natomiast w warszawskim Śródmieściu. Zaczyna się przed ulicą Kruczą i biegnie na zachód ulicy Tytusa Chałubińskiego. Teoretycznie to tam rozgrywa się akcja serialu, ale jak jest w rzeczywistości?

Gdzie w Warszawie kręcą Na Wspólnej?

Fani serialu, którzy chcieliby zobaczyć słynną kamienicę, powinni udać się na warszawską Wolę, a dokładniej na ulicę Szlenkierów znajdującej się na rogu Górczewskiej. To tam kręcona jest TVN-owska produkcja. To ten budynek towarzyszy Wiktorowi, Basi, Andrzejowi, Michałowi, Weronice, Leszkowi i Gabrieli, czyli przyjaciołom z sierocińca, w trudach codzienności. On jest tłem dla wielu dramatycznych życiowych sytuacji, z którymi borykają się bohaterowie serialu.

Na Wspólnej to jedna z najchętniej oglądanych polskich produkcji, którą emocjonują się miliony Polaków. Można ją oglądać na antenie TVN-u już od szesnastu lat. Stąd trudno się dziwić zainteresowaniem związanym z rzeczywistą lokalizacją słynnej ulicy Wspólnej 17, bo dzięki serialowi stała się kultowym warszawskim adresem. Miłośnicy Na Wspólnej muszą pamiętać o tym, że jest to adres symboliczny i jeżeli chcieliby odwiedzić miejsce zamieszkania serialowych Brzozowskich albo zrobić sobie zdjęcie w barze państwa Ziębów, to powinni udać się na ulicę Szlenkierów na Woli, a nie do Śródmieścia na Wspólną. To gdzie kręcą Na Wspólnej było szeroko omawiane wśród środowisk fanowskich. Tajemnica została wreszcie wyjawiona.

Źródło: Fakt24

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News