Gdzie jest burza? W kilku województwach jest poważnie, ale nad jednym przejdzie superkomórkowa nawałnica

Gdzie jest burza? W kilku województwach jest poważnie, ale nad jednym przejdzie superkomórkowa nawałnica Źródło: Wikipedia

Gdzie jest burza, która od kilku dni była zapowiadana przez synoptyków? Od kilku dni obserwujemy niemal nieprzerwanie opady deszczu, jednak wiele wskazuje na to, że już niebawem rzeczywiście będziemy zmagali się z wyładowaniami atmosferycznymi. Szczególnie odczują je mieszkańcy jednego z województw.

Gdzie jest burza, która miała pojawić się w naszym kraju w ostatnich dniach? Jak donoszą meteorolodzy, już niebawem przyjdzie nam mierzyć się z ulewnymi opadami deszczu, którym będą towarzyszyć gwałtowne wyładowania atmosferyczne. Okazuje się, że sytuacja jest wyjątkowo poważna, a wyjątkowe obawy mogą mieć mieszkańcy jednego z województw. 

Pierwsze burze w naszym kraju pojawią się już dziś. Na efekty ich działań narażeni będą mieszkańcy kilku województw. Synoptycy alarmują, by zabezpieczyć swój dobytek przed nadejściem żywiołu, bo dzisiejszy wieczór może okazać się bardzo niebezpieczny. Nie mają oni wątpliwości, że już dziś pewne rejony Polski zmagać się będą z ogromną nawałnicą, która nie przytrafia się zbyt często.

Gdzie jest burza? Meteorolodzy odpowiadają na pytania Polaków

Już od dłuższego czasu w naszym kraju panuje pogoda, która nie podoba się Polakom. W pierwszej połowie maja niewielki spadek temperatur nie jest niczym dziwnym ani nietypowym, jednak w tym roku sytuacja jest inna. Osoby zajmujące się badaniem pogody na przestrzeni lat zwracają uwagę na fakt, że od niemal 30 lat w Polsce maj nie był aż tak zimny.

Deszcz pada już od kilku dni, jednak teraz możemy dodatkowo spodziewać się wyładowań atmosferycznych. Były one zapowiadane od dłuższego czasu, jednak póki co nie mieliśmy z nimi do czynienia, w związku z czym wiele osób zaczęło zastanawiać się gdzie są burze. Synoptycy przewidują, że to właśnie dzisiaj zaobserwujemy pogorszenie się pogody.

Gdzie jest burza, która zapowiadana była od kilku dni?

Sytuacja ta dotyczyć ma przede wszystkim północy województwa mazowieckiego, a także niemal całego województwa pomorskiego. To właśnie nad morzem możemy spodziewać się najgroźniejszych burz. Meteorolodzy wskazują na fakt, że nawałnica w okolicach Bałtyku, która nadchodzi wielkimi krokami, będzie wyjątkowo intensywna.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

- Wydaje się że najgroźniejsze burze przechodzą obecnie w okolicach Starogardu Gdańskiego (woj. pomorskie), gdzie nadciąga jedna komórka za drugą (tzw. układ training storms) przynosząc intensywne opady deszczu. W tym regionie możliwe są podtopienia. Ponadto w okolicach Proszowic (woj. małopolskie) przechodzi obecnie superkomórka burzowa, która kieruje się na północ, w stronę Działoszyc i Skalbmierza - możliwe są tutaj opady małego gradu i silne porywy wiatru. - informuje profil Polscy Łowcy Burz na Facebooku. 

  1. Martyna Wojciechowska przeszła PIEKŁO! Była molestowana przez znanego lekarza. Wyznanie gwiazdy doprowadzi was do płaczu
  2. Kim jest żona Tomasza Sekielskiego? Stawiamy miliony, że nie zgadniecie czym się zajmuje
  3. Tragiczna wizja Jackowskiego. Ostrzega, że Polacy mają duży problem, najbliższe miesiące mają być koszmarem
  4. Dziś miliony widzów włączą TVN. Telewizja pokaże film Sekielskiego "Tylko nie mów nikomu"
  5. Odbierze wam mowę. Właśnie ujawniono PRAWDZIWY powód rozstania Meghan Markle z pierwszym mężem
  6. Smutne wiadomości obiegły rano polskie media. Nie żyje wielki artysta, który na zawsze zapisał się w historii

źródło: Facebook

Następny artykuł