Gdzie jest burza? IMGW ostrzega, mieszkańcy tych województw muszą uważać

Gdzie jest burza? IMGW ostrzega, mieszkańcy tych województw muszą uważać Źródło: .

Gdzie jest burza? Wielu Polaków zadaje sobie pytanie, w których rejonach Polski będzie mogło dojść do nagłego załamania pogody. Okazuje się, że ich obawy mogą być słuszne.

Gdzie jest burza? To pytanie przez ostatnie kilka dób zadawane było wielu rejonach Polski. Nagłe zepsucie pięknej, wiosennej pogody wstrząsnęło wieloma mieszkańcami kraju, którzy chcieli wypocząć w trakcie kilku wolnych dni. Prognozy synoptyków są jednak bardzo niepokojące, a aurę za oknem już teraz niektórzy porównują do tej jesiennej.

Gdzie jest burza? IMGW ostrzega

Jak się okazuje, najbardziej zagrożonymi pojawieniem się niebezpiecznych burz są mieszkańcy północy kraju. Bałtyk w czasie majówki będzie wyjątkowo niegościnnym miejscem dla turystów, którzy zapragnęli słońca i wypoczynku na piasku. IMGW wydało pierwsze alerty pogodowe i ogłosiło stopień zagrożenia pogodowego na terenie praktycznie wszystkich województw położonych na północy. Oprócz deszczu, mieszkańcy i turyści będą musieli przygotować się na wystąpienie porywistego wiatru.

- Przewiduje się warunki sprzyjające wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia. Prowadzenie działalności w warunkach narażenia na działanie tych czynników jest utrudnione i niebezpieczne. Spodziewaj się utrudnień wynikających z prowadzenia działań w obszarze występowania zagrożenia, w tym opóźnień spowodowanych utrudnieniami w ruchu drogowym, zakłóceń w przebiegu imprez plenerowych lub możliwość ich odwołania. Zalecana ostrożność, potrzeba śledzenia komunikatów i rozwoju sytuacji pogodowej. - czytamy w komunikacie IMGW.

IMGW zaprasza także do monitorowania zmieniających się warunków atmosferycznych na swojej stronie internetowej, która pokazuje szczegółowo, czego mogą spodziewać się Polacy.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Wschodnia część Polski też nie będzie bezpieczna

Według długoterminowej prognozy, miejscowości położone na wschodzie kraju będą musiały liczyć się z możliwością pojawienia się śniegu i gradu. Według ekspertów pogoda będzie gwałtownie spadać, a maj zacznie swoją aurą przypominać listopad.

- Polska leży na skraju płytkiego ośrodka niskiego ciśnienia znad Ukrainy w polu obniżonego ciśnienia. Więcej chmur powinno pojawić się na wschodzie oraz w całym pasie Polski wschodniej. Tam nie są wykluczone przelotne opady deszczu oraz burze, podczas których może spaść grad o średnicy do 2 cm - ostrzega ekspert Jarosław Turała w rozmowie z Wirtualną Polską.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. 44-letnia aktorka URODZIŁA! Pokazała się w bikini i zszokowała wszystkich! 
  2. Nie uwierzycie jak Krystyna Pawłowicz wyglądała w MŁODOŚCI! Te zdjęcia zwalą was z nóg! Jak zupełnie inna osoba!
  3. Może jeszcze zdążysz! Dzisiejsza oferta majówkowa w Biedronce zwala z nóg
  4. Oto treść wizji Jackowskiego sprzed miesiąca na trwająca właśnie majówkę. Turlamy się ze śmiechu
  5. Musisz zrobić jedną ważną rzecz i Twoja emerytura wzrośnie o 10%. Emeryci zaskoczeni
  6. TVP podała wiadomość, która wstrząsnęła wieloma ludźmi. Nie żyje 15 policjantów

źródło: IMGW

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News