Właśnie ogłoszono najwyższy stopień zagrożenia w Polsce. Porażające informacje przekazał Polsat

Właśnie ogłoszono najwyższy stopień zagrożenia w Polsce. Porażające informacje przekazał Polsat Źródło: Pixabay.com Free-Photos

Gdzie jest burza? Wydano ostrzeżenia dla kilku regionów w Polsce. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega przed wykonywaniem czynności na zewnątrz. Pogoda może być zaskakująca i niebezpieczna. Groźne warunki atmosferyczne będą niezwykle niebezpieczne. Ogłoszono najwyższy stopień zagrożenia w Polsce.

Pogoda może być dzisiejszego popołudnia niezwykle niebezpieczna. Szczególne zagrożenie będzie groziło mieszkańcom trzech województw. Właśnie ogłoszono najwyższy stopień zagrożenia w Polsce. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega, że będzie bardzo niebezpiecznie. Oprócz burz możemy spodziewać się także innych nieprzewidywalnych zjawisk atmosferycznych. Zalecane jest pozostanie w domu i zachowanie szczególnej ostrożności.

Gdzie jest burza? Wydano ostrzeżenia

IMGW poinformował, że najbardziej intensywne nawałnice przejdą nad województwami: świętokrzyskim, podkarpackim, lubelskim i małopolskim oraz południową częścią Mazowsza. W tych regionach obowiązuje ostrzeżenie trzeciego stopnia. Możliwe są burze, ulewne deszcze, grad, a lokalnie nawet trąby powietrzne. Synoptycy prognozują, że opady  deszczu miejscami osiągną od 50 mm do 60 mm. Wiatr powieje w porywach do 120 km/h. Rolnicy, plantatorzy, sadownicy i właściciele ogrodów powinni pamiętać o zabezpieczeniu swoich upraw.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Ostrzeżenia drugiego stopnia obowiązują dla województw śląskiego, podlaskiego, reszty Mazowsza oraz wschodnich powiatów województwa warmińsko-mazurskiego. Mieszkańcy tych obszarów mogą spodziewać się burz o charakterze nawalnym. Opady w ilości od 30 mm do 50 mm, a lokalnie do 70 mm. Lokalnie wystąpi także grad oraz porywy wiatru do 100 km/h.

Ostrzeżenia Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej oznaczają, że można spodziewać się warunków sprzyjających wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, których skutkiem będą prawdopodobnie straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia.  Alarm drugiego stopnia oznacza, że te zjawiska mogą być zintensyfikowanie i bardziej niebezpieczne. Alert trzeciego stopnia z kolei ostrzega, że zjawiska meteorologiczne mogą powodować bardzo duże szkody lub szkody o rozmiarach katastrof oraz zagrożenie życia.

Dzisiaj grzeje: 1. Właśnie ogłoszono najwyższy stopień zagrożenia w Polsce. Porażające informacje przekazał Polsat

2. Nieoczywiste objawy raka piersi. Nie wolno ich lekceważyć

Nieco bezpieczniej będzie na terenach województw opolskiego, łódzkiego, kujawsko-pomorskiego i pozostałej części woj. warmińsko-mazurskiego. Spadnie tam 30 mm deszczu, na metr kwadratowy a porywy wiatru osiągną 70 km/h. IMGW ostrzega, że sytuacja jest bardzo dynamiczna i w każdej chwili może się zmienić. W ostatnich minutach media zostały zdominowane zdjęciami zalanej Wisłostrady w Warszawie. Nie brakuje także nagrań z dantejskich scen i chaosu na terenie podkarpacia.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Wstrząsające, właśnie trwają poszukiwania klienta Biedronki. Wywołał ogromny skandal
  2. Robert Lewandowski nagle zjawił się w Warszawie. Powód wizyty szybko wyszedł na jaw, należą się brawa
  3. Skandal, członek komisji fałszował karty do głosowania. Wiadomo, komu chciał zaszkodzić
  4. Trąba powietrzna w polskiej miejscowości? Wstrząsające nagranie sprzed kilku godzin obiegło sieć
  5. Wydało się, cała prawda o Dagmarze Kaźmierskiej. Osoba z produkcji wszystko wygadała
  6. Skandal, pracownik komisji fałszował karty do głosowania. Wiemy, któremu kandydatowi chciał zaszkodzić

Źródło: Radio Zet

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News