IMGW wydał pilne ostrzeżenia dla 7 województw. Żywioł nabierze ogromnej mocy

IMGW wydał pilne ostrzeżenia dla 7 województw. Żywioł nabierze ogromnej mocy Źródło: Pizabay/FelixMittermeier

Gdzie jest burza? IMGW wydało dziś pilne ostrzeżenia dla aż 7 województw. Burze nie odpuszczają i w dalszym ciągu regularnie nawiedzają Polskę. Niestety dotychczas nie mieliśmy zbyt wielu okazji, by nacieszyć się wakacyjną pogodą, dziś również niestety nie mamy najlepszych prognoz.

Gdzie jest burza? Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ponownie wydaje pilne ostrzeżenia dla poszczególnych regionów w kraju. Tym razem zakres alertów obejmuje aż siedem województw. Możemy się tam spodziewać dziś burz, dużych opadów deszczu i porywistego wiatru. Meteorolodzy alarmują o ryzyku wystąpienia niebezpiecznych zjawisk atmosferycznych. 

Gdzie jest burza? Pilny alert dla 7 województw

W niedzielę 28 czerwca IMGW wydał pilne ostrzeżenia pierwszego stopnia przed burzami z gradem. Alert obejmuje siedem województw: mazowieckie, lubelskie, podkarpackie, małopolskie, świętokrzyskie, śląskie oraz dolnośląskie. W wymienionych powyżej regionach możemy dziś spodziewać się wyjątkowo niebezpiecznych zjawisk atmosferycznych. 

W tych regionach prognozowane jest pojawienie się burz z opadami deszczu od 20 do 30 mm. Opadom towarzyszyć będzie porywisty wiatr osiągający nawet do 90 km/h. Lokalnie możemy spodziewać się również gradu. Wydane ostrzeżenia obowiązuje od godziny 12.00 do późnych godzin wieczornych. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Alert pierwszego stopnia wydany przez IMGW oznacza, że czekają nas warunki pogodowe sprzyjające występowaniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych. Mogą one spowodować straty materialne, a nawet zagrożenie zdrowia oraz życia. Bardzo ważne, by zachować szczególne środki ostrożności.

W takich sytuacjach zalecane jest przestrzeganie wszelkich zaleceń wydawanych przez służby ratownicze w sytuacji zagrażającej nasze zdrowie i życie. Ważne, by dostosować swoje plany do warunków pogodowych. W przeciwnym razie mogą nas czekać przykre niespodzianki na drodze.

Dzisiaj grzeje: 1. Państwowa Komisja Wyborcza właśnie przekazała ważne informacje. Nie mieści się w głowie, co się dzieje przed lokalami wyborczymi

2. Niedobór żelaza w organizmie jest bardzo niebezpieczny. Jakie są jego objawy?

Zeszłej doby najgroźniejsze nawałnice spotkały regiony, takie jak: Podkarpacie, Śląsk oraz Mazowsze. Najgorsze sytuacje miały miejsce na Podkarpaciu, gdzie strażacy byli zmuszeni interweniować ponad 1100 razy. Zachowajmy szczególne bezpieczeństwo w tym trudnym czasie. Najlepiej, gdybyśmy dostosowali wszelkie swoje plany do panujących warunków pogodowych.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Ważne ogłoszenie dla wszystkich, którzy jutro chcą zrobić zakupy w Lidlu, Biedronce, Dino, Auchan i innych sklepach. Nie wszyscy mieli świadomość
  2. Fatalne wieści ws. Jakuba Błaszczykowskiego. Znamy wstępną diagnozę
  3. Pamiętacie smak bloku czekoladowego z PRL-u? Oryginalny przepis sprawia, że rozpływa się w ustach, rozkosz dla podniebienia
  4. Polacy w żałobie, rodziny zrozpaczone. Ambasador RP przekazał tragiczne informacje, niestety nie mieli żadnych szans
  5. Kobieta w sklepie nie chciała kupić synkowi cukierków, dostał histerii. Wtedy podeszła do niego staruszka i powiedziała rzecz, która zdruzgotała mamę
  6. 5 oznak, że on cię nie kocha. Psycholog zdradził, kiedy związek jest nie do odratowania

Źródło: Interia

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News