IMGW alarmuje, nie tylko burze uderzą w Polskę. Trąby powietrzne mogą zdewastować część kraju

IMGW alarmuje, nie tylko burze uderzą w Polskę. Trąby powietrzne mogą zdewastować część kraju Źródło: pixabay.com GB_photo

Gdzie jest burza? IMGW wydało pilny alarm dla Polaków, niestety, dotyczący nie tylko burz. Zdaniem synoptyków, najprawdopodobniej pojawią się również trąby powietrzne, które mogą zdewastować część kraju.

Gdzie jest burza? Choć miniony tydzień upłynął pod znakiem ulewnych deszczy, porywistych wiatrów i porażających burz, ostatnie dni w wielu miejscach naszego kraju były dość słoneczne, a temperatura oscylowała w granicach 16-18 stopni. Niestety, Polakom nie jest dane zbyt długo cieszyć się spokojem, który szczególnie byłby wskazany po podtopieniach, do jakich doszło w wielu miastach. Meteorolodzy alarmują o ryzyku wystąpieniu nie tylko burz, ale i trąb powietrznych. 

Gdzie jest burza? IMGW alarmuje Polaków

Przytaczane przez RMF24 doniesienia synoptyków z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej nie należą do pokrzepiających. Mieszkańcy znacznej części kraju mogą spodziewać się silnych porywów wiatru, nawet do 100km/h, lokalnie nawet trąb powietrznych, opadów gradu, a także opadów deszczu miejscami sięgającymi 30-40mm średnicy. Z uwagi na niepokojące ustalenia IMGW wydało pilne ostrzeżenie drugiego stopnia. 

- Burze mogą występować niemal w całym kraju, oprócz Warmii, Mazur, Podlasia, płn Mazowsza i płn-wsch Lubelszczyzny. Zagrożeniem będą silne porywy wiatru, nawet do 100km/h, a lokalnie możliwe są trąby powietrzne. Opady deszczu miejscami mogą sięgać 30-40mm, wystąpi też grad - czytamy w komunikacie opublikowanym na Twitterze IMGW. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ 

- IMGW-PIB wydał #ostrzeżenia meteorologiczne 2° (podkarpackie, świętokrzyskie, małopolskie, śląskie) i 1°(dolnośląskie, opolskie, kujawsko-pomorskie, pomorskie) przed burzami z gradem. Prognozuje się wystąpienie burz z opadami deszczu lokalnie do 60mm oraz porywami wiatru do 90km/h - informuje IMGW. 

W piątkowy wieczór zachmurzenie małe i umiarkowane wystąpi na północnym wschodzie. Z kolei w pozostałej części kraju pojawi się zachmurzenie umiarkowane i duże, możliwe są przelotne opady deszczu oraz burze, lokalnie z gradem. Najwyższa temperatura wyniesie od 25 stopni do 28 stopni, jedynie na Dolnym Śląsku i Podhalu od 20 do 24 stopni.. 

Dzisiaj grzeje: 1. RMF ujawniło wyniki badań kierowcy feralnego autobusu. Nie mieści się w głowie, prawda jest przerażająca

2. Zaatakował byłą żonę siekierą. Wszystko na oczach dzieci

- Dziś na północnym wschodzie nadal będzie słonecznie. Na pozostałym obszarze kraju postępujący od zachodu przelotny deszczu i #burze z gradem. Opady w burzach do 30 mm, na południu do 40 mm, porywy wiatru do 85 km/h. Na termometrach od 24°C do 28°C - podaje IMGW. 

Najlepsze newsy dnia:

  1. Co za widok, do internetu trafiło zdjęcie Gessler bez makijażu w turbanie na głowie. Kompletnie nieumalowana gwiazda "Kuchennych rewolucji" zaskoczyła wszystkich
  2. Adam Małysz w końcu przerwał milczenie. Ujawnił przed tysiącami fanów, jak się czuje, współczujemy
  3. Rozpaczliwy apel gwiazdora "Na dobre i na złe". Potrzebna jest pilna pomoc, na jego rodzinę spadł bolesny cios
  4. Smutne, co spotkało Rozenek podczas spaceru z Heniem. Konieczna była akcja ratunkowa, do stawu wpadł pies gwiazdy
  5. Zapłacił w sklepie banknotem 200 zł i wyszedł. Kasjer przyjrzał się bliżej i aż go zmroziło, natychmiast wyciągnął telefon
  6. Adam Małysz zamieścił niepokojący wpis, czuje się gorzej? „Nie mogę się załamywać”

Źródło: Twitter

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News