Katastrofalne zniszczenia, w jednym rejonie najwyższy możliwy stan zagrożenia. Żywioł nie miał litości dla Polaków

Katastrofalne zniszczenia, w jednym rejonie najwyższy możliwy stan zagrożenia. Żywioł nie miał litości dla Polaków Źródło: Screenshot Fakty TVN

Gdzie jest burza? To pytanie wczoraj zadawało sobie wiele osób i niestety nie zanosi się na to, aby w najbliższych godzinach, przynajmniej część mieszkańców Polski, mogła przestać martwić się o to, że niszczycielski żywioł pojawi się w ich okolicy. Wczorajsze ulewy oraz gwałtowne burze zaowocowały ogromnymi stratami, wiele osób musiało w pośpiechu opuszczać swoje domy.

Gdzie jest burza i jakie straty tym razem poniosą mieszkańcy najbardziej narażonych regionów? Zdjęcia oraz nagrania z wczorajszego dnia sprawiają, że trudno pozostać spokojnym widząc prognozy pogody oraz alerty wydane przez IMGW.

Warto wiedzieć gdzie jest burza, IMGW ostrzega

O tym gdzie jest burza dowiedzieć możemy się z map IMGW, także tam eksperci na bieżąco informują o ewentualnym niebezpieczeństwie jakie może wystąpić w konkretnych regionach kraju. Obecnie najwyższy stopień zagrożenia ogłoszony jest dla mieszkańców w okolicach Krakowa, Bielsko-Białej oraz Nowego Sącza. To właśnie tam zdecydowano się na wprowadzenie 3. stopienia zagrożenia, a związane jest to z prawdopodobnym wystąpieniem niezwykle silnych burz z deszczem. Po wczorajszych wyładowaniach atmosferycznych warto wiedzieć gdzie jest burza i być gotowym na ewentualne skutki jakie może ze sobą przynieść. Relacja Faktów TVN z wydarzeń wczorajszego dnia pokazuje jak bardzo niszczycielski może być żywioł.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Woda przyszła nagle, wszystko trwało chwilę

W Faktach TVN przedstawiono sytuację po przejściu burzy nad małopolskim Łapanowem. Zdjęcia budynków zalanych wodą niemal do pierwszego piętra robią wrażenie i przypominają jak bezwzględny potrafi być żywioł. To jednak nie jedyne miasto, które dotkliwie odczuło wczorajszą gwałtowną aurę.

- Nie notowaliśmy takich szybkości przyboru wody, bo przecież w przeciągu godziny woda przekroczyła stany tak, że pozalewało budynki mieszkalne, uszkodziło mosty, przepusty, pozalewało drogi - mówił w materialne Renaty Kijowskiej w Faktach komendant powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Myślenicach st. bryg. Sławomir Kaganek.

Dzisiaj grzeje: 1. Martyna Wojciechowska i Przemek Kossakowski w końcu przekazali radosne wieści. Fani ślą gratulacje

2. Tragiczne wiadomości o śmierci 25-latki. Przedawkowała popularne napoje

Relacje mieszkańców zalanych miast są dramatyczne

Małopolska to region, który ucierpiał najbardziej. Mieszkańcy pytani przez dziennikarzy Faktów są zdruzgotani tym jak szybko żywioł odebrał im tak wiele. Również szpital w małopolskim Szczyrzycu stanął przed ogromym niebezpieczeństwem. Strażacy mieli pełne ręce roboty, ta noc na pewno nie należała do najspokojniejszych.

- Do godziny 20 w niedzielę mazowieccy strażacy w związku z burzami interweniowali 256 razy, z czego 113 razy w Warszawie - TVN Meteo cytuje słowa rzecznika komendanta mazowieckiego Państwowej Straży Pożarnej, młodszego brygadiera Karola Kierzkowskiego. Niestety musimy przygotować się na kolejne niebezpieczne dni, o tym gdzie jest burza na bieżąco informują synoptycy IMGW.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Gotujesz zupę pomidorową na rosole z udek z kurczaka? Nie zapominaj o triku naszych babć, nadaje cudownego smaku
  2. Władysław Kozakiewicz przez lata ukrywał rodzinny dramat. Jego tata zrobił mu największą krzywdę, straszne wyznanie
  3. Tylko nieliczni wiedzą, co jest napisane na grobie zamordowanej córki Eleni. Łzy same napływają do oczu
  4. Sanepid wydał komunikat najwyższej wagi. Poszukiwane są konkretne osoby, które były w kościele na procesji Bożego Ciała
  5. Halinka ze Świata według Kiepskich przekazała smutną wiadomość. Polsat nie będzie już więcej nagrywał odcinków ukochanego sitcomu Polaków?
  6. Nieludzko znęcał się nad żoną, wszystko nagrywała druga kobieta. Wstrząsające wideo trafiło do sieci

Źródło: Fakty TVN / TVN Meteo

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News