Fatalny weekend, IMGW pilnie alarmuje. Burze z gradem uderzą w 6 województw

Fatalny weekend, IMGW pilnie alarmuje. Burze z gradem uderzą w 6 województw Źródło: Pixabay/jplenio

Gdzie jest burza? IMGW wydało pilne ostrzeżenia dla kilku województw. W sobotę uderzą w nie silne burze z opadami gradu. Sytuacja może być wyjątkowo niebezpieczna. Należy zachować wszelką ostrożność i dostosować swoje plany do warunków pogodowych.

Gdzie jest burza? IMGW alarmuje, dziś rano pojawiły się pilne ostrzeżenia dla kilku województw. Warunki pogodowe zdecydowanie nie będą sprzyjać. Najbardziej zagrożona będzie południowo-wschodnia część kraju. W regionach pojawią się silne burze z gradem, sytuacja może stać się niebezpieczna.

Gdzie jest burza? Pilne alerty IMGW dla sześciu województw

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydął pilne alerty pogodowe dla sześciu województw - śląskiego, małopolskiego, podkarpackiego, świętokrzyskiego, lubelskiego oraz południowych powiatów województwa mazowieckiego. Na tych obszarach prognozowane jest wystąpienie silnych zjawisk atmosferycznych. 

W wymienionych regionach pojawią się burze z opadami deszczu od 20 do 35 mm na metr kwadratowy, lokalnie nawet do 40 mm, któremu będzie towarzyszył porywisty wiatr osiągający prędkość od 60 do 80 km/h. Miejscami możemy się spodziewać opadów gradu. 

Ostrzeżenie pierwszego stopnia oznacza, że warunki pogodowe będą sprzyjały wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą one powodować straty materialne, a także zagrożenie zdrowia i życia. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Mimo nieustających burz oraz dość chłodnych i mglistych poranków, temperatura w pierwszej połowie lipca na większości obszarów w Polsce jest w normie. Bardzo podobną temperaturę odnotowano w tym samym okresie w zeszłym roku. Temperatury poniżej normy odnotowano jedynie w północnej części kraju, odchylenie sięgało od -0,5 st.C do -1 st.C, jeżeli mowa o średniej miesięcznej temperaturze powietrza. IMGW wskazało na pozytywy obecnych warunków pogodowych, 

Dzisiaj grzeje: 1. Smutna wiadomość obiegła media, Polacy w żałobie. Nie żyje Marian Więckowski

2. Nieoficjalne informacje o stanie zdrowia Jerzego Stuhra. Wszyscy trzymają kciuki

- Jeszcze wiosną prognozowana była głęboka susza w Polsce. Utrzymywanie się nieco niższej temperatury powietrza i występowanie częstych opadów deszczu uratowało jednak tę sytuację, odsuwając groźbę suszy - podkreśla IMGW. 

Najlepsze newsy dnia:

  1. Piotr Żyła idzie na wojnę z byłą żoną. Ujawnił porażające zdjęcia, Justyna Żyła miała grozić śmiercią
  2. Kotlety mielone po szwedzku są bezkonkurencyjne. Polacy je pokochają, dzięki kultowym składnikom
  3. Niebawem zapukają do drzwi milionów Polaków i zadadzą pytania. Lepiej być przygotowanym
  4. Niestety, służby przybyły za późno, nie mieli żadnych szans. Porażająca tragedia na południu kraju, rodziny są zrozpaczone
  5. Mama zasnęła podczas karmienia niemowlaka piersią. Obudziła się i zamarła, wydarzyło się najgorsze
  6. Zmarła kobieta, która urodziła, mając 63 lata. Po śmierci jej córeczka wypowiedziała wstrząsające słowa, łzy napływają do oczu

Źródło: Polsat News

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News