Warto wiedzieć gdzie jest burza
Pikio.pl
Agata Jaroszewska - 17 Sierpnia 2020

Z ostatniej chwili: pół Polski w żółtej strefie. Fatalne informacje dla wielu Polaków

Gdzie jest burza? To dziś jedno z najczęściej zadawanych pytań i jest ono wysoce zasadne, z racji na ostrzeżenia wydane przez ekspertów. Wielu Polaków znalazło się w wyjątkowym niebezpieczeństwie i należy zwrócić uwagę, czy pogoda w waszym regionie nie staje się z każdą minutą coraz bardziej drastyczna. IMGW zdecydowało się na podwyższenie poziomu alertu dla dwóch powiatów. Sytuacja jest poważna.

Gdzie jest burza? Pół Polski z racji przewidywania tego niebezpiecznego zjawiska atmosferycznego objęte zostało żółtą strefą. Eksperci są pewni, że wiele osób można znajdować się dziś w ogromnym niebezpieczeństwie. Sytuacja monitorowana jest na bieżąco, a najnowsze informacje przekazane przez IMGW pokazują, że należy dziś zdecydowanie uważać.

danuta wałęsa przerywa milczenieŻona Wałęsy postanowiła przerwać milczenie. Dosadne wyznanie ujrzało światło dzienneCzytaj dalej

Wiadomo gdzie jest burza, w tych regionach trzeba uważać

Gdzie jest burza to pytanie, na które naocznie odpowiedź pozna dziś ogromna ilość osób. Praktycznie pół Polski objęte jest ostrzeżeniami wydanymi przez Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej zdecydowało się na stanowcze działania. Alerty pierwszego stopnia ogłoszone zostały województwa: podkarpackie, małopolskie, śląskie, lubelskie, mazowieckie (południowa i centralna część), opolskie, dolnośląskie, świętokrzyskie, łódzkie, lubuskie, wielkopolskie oraz cześć kujawsko-pomorskiego. To właśnie tam należy spodziewać się gwałtownych wyładowań, dwa miejsca w kraju muszą szczególnie mieć się na baczności. Dosłownie przed chwilą zdecydowano się na podniesienie rangi niebezpieczeństwa.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Marta Kaczyńska tak mieszkaOd luksusu aż boli głowa. Marta Kaczyńska mieszka w obłędnych warunkach, mamy zdjęciaCzytaj dalej

Niektóre regiony objęte zostały alertem drugiego stopnia

Nie tylko to gdzie jest burza zagrażać będzie dziś praktycznie połowie kraju. Poinformowano, że wyładowaniom towarzyszyć będzie opad gradu oraz deszczu. Według przewidywań spodziewać się można od 20 mm do 30 mm wody i należy się do tego przygotować. Drugi stopień zagrożenia obowiązuje w województwach: podkarpackim, śląskim oraz na południu Małopolski.

- Najwyższa suma opadu została do tej pory zanotowana na stacji Jasionów (małopolskie) i wnosi 43,0 mm. IMGW-PIB podniósł ostrzeżenie meteo do 2 stopnia dla 2 powiatów w woj. małopolskim - poinformował przed kilkunastoma minutami IMGW na swoim Twitterze. W miejscach, gdzie ogłoszony został drugi stopień alertu spodziewać się można silniejszych opadów, osiągną one od 30 mm do nawet 50 mm wody. Porywy wiatru osiągnąć mogą 90 km/h.

Dzisiaj grzeje:

1. Właśnie poinformowano, nie żyje polski polityk. Zmarł nagle w młodym wieku

2. Z ostatniej chwili: los Szumowskiego został przypieczętowany

3. Nikt się nie spodziewał. Mateusz Morawiecki zareagował natychmiastowo

Należy na bieżąco kontrolować sytuację

Sytuacja może być na tyle dynamiczna, iż to gdzie jest burza zmieni się dosłownie w ciągu kilku minut. Najlepiej w regionach objętych ostrzeżeniami całkowicie zrezygnować z planowania aktywności na świeżym powietrzu i monitorować komunikatem wydawane przez synoptyków IMGW. Zadbajmy również o to, by przedmioty znajdujące się w naszych ogrodach były odpowiednio zabezpieczone, pozwoli to uniknąć ewentualnych tragedii.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Wielka ewakuacja w kraju. Prezydent jutro o 9:00 ma ogłosić plan akcji
  2. Łukasz Szumowski składa rezygnację. Właśnie przekazał ostateczną wiadomość
  3. Wszyscy rodzice czekali zniecierpliwieni. Dariusz Piontkowski postawił sprawę jasno
  4. 11-latka dostała uwagę do zeszytu. Mama ją przeczytała i nie mogła wytrzymać, poszła na całość
  5. Ogromna tragedia w Warszawie. Zdjęcia z miejsca zdarzenia odbierają mowę
  6. PKO BP z zupełnie nową ofertą. Klienci mają powody do radości
  7. Podwyżki dla posłów, ale nie dla Polaków? Rząd zdecydował, wszystko jest już jasne

Magdalena Ogórek nagranieUpubliczniono nagranie z Magdaleną Ogórek sprzed prawie 20 lat. Niebywałe, zmieniła się?Czytaj dalej

Źródło: RMF24

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News