Żywioł uderzy z wielką siłą w jednej części Polski. Trzeba uważać, duże niebezpieczeństwo dla mieszkańców

Żywioł uderzy z wielką siłą w jednej części Polski. Trzeba uważać, duże niebezpieczeństwo dla mieszkańców Źródło: Pixabay.com 12019

Gdzie jest burza? Specjaliści z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydali żółte alerty dla mieszkańców Polski, w niektórych rejonach kraju może być naprawdę niebezpiecznie. Eksperci przewidują gwałtowne zmiany warunków atmosferycznych.

Gdzie jest burza? Meteorolodzy wydali oficjalne ostrzeżenia przed nagłymi burzami dla dwóch województw. Mieszkańcy zagrożonych rejonów powinni zachować szczególną ostrożność, warunki pogodowe na tych terenach mogą ulec gwałtownemu pogorszeniu i spowodować niebezpieczeństwo.

Gdzie jest burza - Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega

W ostatnich dniach pogoda w Polsce bardzo szybko ulega zmianie, a upalne dni przeplatają się z wyjątkowo chmurnymi i deszczowymi. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej właśnie wydał kolejne alerty pogodowe dla dwóch województw. Jak przewidują specjaliści, w całym województwie podkarpackim i w przeważającej części województwa lubelskiego mogą wystąpić gwałtowne burze z obfitymi opadami deszczu i gradem.

- Prognozuje się wystąpienie burz z opadami deszczu miejscami od 20 mm do 30 mm, lokalnie do 40 mm oraz porywami wiatru do 65 km/h. Miejscami możliwy grad - przekazało IMGW w oficjalnym w komunikacie.

Specjaliści z IMGW poinformowali, gdzie jest burza. Zagrożone są dwa województwa

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Nowe ostrzeżenia wydane przez specjalistów obowiązują od godziny 12:00 we wtorek 16 czerwca do godziny 2:00 w nocy w środę 17 czerwca. Synoptycy przekazali także alerty hydrologiczne. Z powodu gwałtownych opadów deszczu, na mniejszych rzekach oraz zurbanizowanych zlewniach może dojść do szybkiego wzrostu poziomu wody, który prowadzi do lokalnych podtopień. Zagrożone są głównie obszary takich rzek, jak Wisłok, Wisłoka, San i Wieprz. Z kolei na niektórych rzekach w województwach łódzkim, opolskim, dolnośląskim, lubuskim i zachodniopomorskim zaobserwować będzie można suszę hydrologiczną.

Dzisiaj grzeje: 1. Popularny aktor zmarł 2 dni temu. Rodzina przekazała tragiczne informacje, nie żyje kolejny członek jego rodziny
2. Dramatyczne wydarzenia pod Sejmem. Trwa akcja ratunkowa

Choć alerty pierwszego stopnia są najniższe w trzystopniowej skali, nie należy ich ignorować. Wydawane są, kiedy istnieje prawdopodobieństwo wystąpienia zjawisk pogodowych mogących powodować szkody materialne oraz stanowić zagrożenie dla zdrowia i życia. Meteorolodzy zalecają ostrożność i monitorowanie bieżących komunikatów pogodowych.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Internauci odkryli sekret córki Magdy Gessler? Nie kryją zachwytu, sypią się miłe słowa
  2. Robert Lewandowski ogłosił decyzję, na którą czekał każdy kibic. Padła bardzo ważna deklaracja
  3. Żywioł uderzy z wielką siłą w jednej części Polski. Trzeba uważać, duże niebezpieczeństwo dla mieszkańców
  4. Przykre wieści o królowej Elżbiecie, nastąpił koniec. Nadeszła chwila, której wszyscy się obawiali
  5. GIF pilnie wycofuje leki z aptek. Chodzi o bardzo popularne preparaty
  6. Rzecznik rządu zabrał głos. Przed wyborami wrócą obostrzenia?

Źródło: Gazeta

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News