Żywioł uderzy z całą siłą. Mieszkańców 8 województw czeka niebezpieczna noc, trzeba uważać

Żywioł uderzy z całą siłą. Mieszkańców 8 województw czeka niebezpieczna noc, trzeba uważać Źródło: Pixabay.com WikimediaImages

Gdzie jest burza? Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał dzisiaj pilne ostrzeżenia dla mieszkańców aż 8 województw, na tych terenach w najbliższych godzinach może być bardzo niebezpiecznie. Specjaliści zalecają zachowanie wyjątkowej ostrożności, żywioł uderzy z wielką siłą.

Gdzie jest burza - właśnie wydano pilne ostrzeżenia dla 8 województw, mieszkańcy tych terenów powinni przygotować się na atak żywiołu i zachować szczególną ostrożność. Specjaliści z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej nie mają wątpliwości, żywioł uderzy z wielką siłą.

Gdzie jest burza - Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia dla 8 województw

W wtorek 11 sierpnia 2020 roku w godzinach popołudniowych Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia pierwszego stopnia dla mieszkańców 8 województw. Specjaliści prognozują możliwość wystąpienie na tych terenach gwałtownych burz z silnymi opadami gradu. Nagłych zmian warunków pogodowych należy spodziewać się w godzinach wieczornych i nocnych. Wcześniej IMGW wydało alerty I i II stopnia dla niemal całego kraju z powodu fali upałów, które od kilku dni utrzymują się nad Polską.

Ostrzeżenie pierwszego stopnia dotyczy województwa łódzkiego, śląskiego, małopolskiego, podkarpackiego, świętokrzyskiego, wielkopolskiego, mazowieckiego i lubelskiego. Na tych terenach specjaliści z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej prognozują sumę opadów do 20 mm/h, a regionalnie nawet do 30 mm. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Dzisiaj w godzinach wieczornych i nocnych należy spodziewać się gwałtownych burz z gradem

Rządowe Centrum Bezpieczeństwa przypomniało za pomocą swoich mediów społecznościowych o zasadach zachowania bezpieczeństwa podczas burzy. Jeśli znajdziemy się w jej zasięgu, należy unikać przebywania na otwartej przestrzeni i nie chować się pod drzewami.

Dzisiaj grzeje: 1. Chwilę temu Ministerstwo Zdrowia opublikowało nowe zasady i obostrzenia. Dotkną wielu z nas

2. Miasta wojewódzkie mogą zostać objęte dodatkowymi obostrzeniami? Wiceminister wyjaśnia

3. Decyzja już zapadła. Emerytury sporo wzrosną dla jednej z grup społecznych

Choć alert pierwszego stopnia jest najniższy w trzystopniowej skali, nie należy go ignorować. Ostrzeżenie wydawane jest, kiedy istnieje prawdopodobieństwo wystąpienia  warunków sprzyjających niebezpiecznym zjawiskom meteorologicznym, które mogą powodować straty materialne, a także zagrożenie zdrowia i życia ludzkiego. Jeśli znajdziemy się na zagrożonym terenie, należy śledzić bieżące komunikaty pogodowe, zachować szczególną ostrożność i stosować się do zaleceń służb.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Pogrzeb Piotra Woźniaka-Staraka odbił się wielkim echem. Teraz milczenie przerwał ksiądz, niebywałe
  2. Polska policja podała przykre informacje. Nie żyje 25 osób, 189 rannych
  3. Dramatyczna sytuacja zakonnic z Piszkowic. 26 osób zagrożonych, w tym 7 dzieci
  4. Gigantyczne problemy jednego z banków w Polsce. Jego klienci stracą wszystkie pieniądze?
  5. Monika Kurska nie miała łatwo. Były mąż, Jacek Kurski chciał wykorzystać jej sytuację finansową?

Źródło: Polsat News

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News