Ciepłe i słoneczne dni są zwykle pokłosiem wielkich burz. Parująca woda pod wpływem temperatury unosi się do atmosfery, gdzie tworzy wielkie i ciemne chmury. Gdzie jest burza 11.05.2018?

Dziś przez całą Polskę, od północy do południa przeszła ogromna burza. Ulewne deszcze spowodowały niemałe problemy w wielu większych miastach naszego kraju.

Podtopienia ulic wystąpiły w Trójmieście i Łodzi. W drugim z tych miast zalana została hala dworca Łódź Fabryczna, której koszty wyniósł aż 2 miliardy złotych. Ogromna burza niosła ze sobą również grad.

Burza z 11.05.2018 r. przeniosła się już na południe kraju, gdzie sieje postrach. Warto dowiedzieć się, gdzie jest burza obecnie. Uwaga mieszkańcy objętych nią terenów: koniecznie sprawdźcie warunki na drogach i prognozę pogody!

Gdzie jest burza?

Obecnie najcięższe burzowe chmury znajdują się nad terytorium województw śląskiego, zachodniej części małopolskiego i południowej części łódzkiego.

Grafiki na mapach ilustrujących, gdzie jest burza, która dała się we znaki połowie Polski, pokazują, że deszcz i i możliwie inne opady atmosferyczne najgęściej pokrywają samo centrum Górnego Śląska, aglomerację Katowic. Burza wykracza także poza południowego granice naszego państwa.

Deszcz i grad występują wzdłuż całej granicy czesko-słowackiej, a kończą się dopiero nad Węgrami, sięgając ich stolicy, Budapesztu. Opady na południu Polski potrwają jeszcze przez kilka godzin. Wedle prognoz znad Katowic burzowe chmury odejdą dopiero około godzony 23:00.

Chcesz coś nagłośnić? Wiesz o bulwersującej sytuacji, która wymaga zainteresowania mediów? Wyślij maila na adres: naglasniamy@pikio.pl. Na pewno przyjrzymy się Twojej sprawie.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Jak jej nie wstyd!? Rafalska poniżyła publicznie matki niepełnosprawnych
  2. Policja ujawnia kulisy wypadku Macierewicza. Wszyscy byli w błędzie?
  3. Zofiówka: Jest nagranie spod ziemi! Mikrofon zarejestrował dźwięk

Czy boisz się burzy?

Zobacz Wyniki

Loading ... Loading ...

Nie tylko Komenda: Największe porażki polskich sądów [ZDJĘCIA]

Największe awantury w polskim Sejmie [ZDJĘCIA]

źródło: dziennikbaltycki.pl

Zobacz również