Gdzie jest burza? Na zachodzie Polski powstają trąby powietrzne, nad kilka województw nadciągają burze i grad

Gdzie jest burza? Na zachodzie Polski powstają trąby powietrzne, nad kilka województw nadciągają burze i grad Źródło: Pixabay/lumpi

Gdzie jest burza i jakich miejsc warto unikać? Ostrzeżenia wydawane przez IMGW to nie wszystko. Niewiele osób chciałoby się znaleźć w centrum burzy. Jest to nie tylko nieprzyjemne, ale także niebezpieczne, zwłaszcza gdy w okolicy nie ma żadnego dachu, pod który możemy się schować. W Polsce w najbliższych dniach oprócz burz, mogą pojawiać się także trąby powietrzne.

Gdzie jest burza? To pytanie zadaje mnóstwo osób, którzy będąc zaniepokojeni stanem pogody, chcą za wszelką cenę uniknąć spotkania z brutalnymi siłami przyrody. Jednak są także ludzie, którzy mają nastawienie zupełnie przeciwne. Takie osoby podążają dokładnie w tym kierunku, w którym pojawia się burza. Jest to ich pasja.

Burze należą do niezwykle nieprzewidywalnych zjawisk pogodowych. Łącząca się bardzo często z intensywnymi opadami, może wyrządzić znaczne szkody mieniu. Jednak tym, co w burzy jest najbardziej niebezpieczne - a dla niektórych również fascynujące - są silne wyładowania elektryczne. Większość osób stara się za wszelką cenę unikać piorunów, widząc z nich ogromne zagrożenie. Stan atmosfery nad Polską w najbliższych dniach sprzyja w dużym stopniu takim właśnie zjawiskom.

Gdzie jest burza? Niewielu chciałoby się znaleźć w jej centrum

Na specjalnym profilu na Facebooku pojawiło się ostrzeżenie, dotyczące zdumiewających zawirowań pogodowych, jakie mają miejsce nad naszym krajem. Przez kilka dni nad Polską będą tworzyć się chmury burzowe i trąby powietrzne, które mogą stanowić duże zagrożenie. W komunikacie można wyczytać, gdzie takie zjawiska wystąpią i w jaki sposób się przemieszczają.

- Dzisiaj warunki atmosferyczne sprzyjają powstawaniu lejów kondensacyjnych, a nawet w pełni rozwiniętych trab powietrznych sięgających powierzchni ziemi (jak np. w rejonie Odolanowa w woj. wielkopolskim). (...) Aktualnie (stan na godz. 17:20) burze występują głównie w środkowej części woj. zachodniopomorskiego, a także wielkopolskiego. Przynoszą chwilami intensywne opady deszczu, opady gradu (do 1-1,5 cm średnicy) oraz punktowo silne porywy wiatru. Burze przemieszczają się wolno w kierunku wschodnim i północno-wschodnim - napisano na Facebooku, na profilu "Polscy Łowcy Burz".

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Występowanie burz nie jest niczym nadzwyczajnym, jednak trąby powietrzne nie zdarzają się w Polsce często. Mimo że zwykle ich siła nie jest zbyt duża, w dalszym ciągu mogą stanowić duże zagrożenie dla nieprzygotowanych osób. Wszyscy mieszkańcy wymienionych obszarów powinni przygotować się na to, że w najbliższym czasie pogoda nie będzie ich oszczędzać. Jednakże zachowując odpowiednie środki ostrożności, nie mają się czym martwić.

ZOBACZ TAKŻE

  1. Beata Tyszkiewicz zdobyła się na szokujące wyznanie. „Chcę ładnie wyglądać w trumnie”
  2. Nie żyje znana prezenterka. Policja oskarża jej męża
  3. Kinga Rusin bez stanika szaleje na Dzikim Zachodzie. Zdjęcia w sieci
  4. Sablewska w kosmicznie drogich majtkach wyznaje miłość pośladkami. Oniemiejecie (FOTO)
  5. Żona uwielbianego bohatera "Na Wspólnej" umiera. Błaga już tylko o jedno, zostało jej niewiele czasu
  6. Tragiczny finał awantury w szkole poadstawowej im. Króla Maciusia. Nie żyje uczeń, wstrząsające informacje Polsatu

źródło: Facebook

Następny artykuł