Gdzie jest burza
Pikio.pl
Monika Majko - 5 Października 2020

Fatalne informacje dla 6 województw. Zacznie się już dziś, trzeba przygotować się na najgorsze

Gdzie jest burza? Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał pilne ostrzeżenia dla mieszkańców 6 województw, może być bardzo niebezpiecznie. Specjaliści zalecają zachowanie wyjątkowej ostrożności w nadchodzących godzinach, żywioł uderzy z wielką siłą.

Gdzie jest burza - IMGW wydało pilne ostrzeżenia dla 6 województw, specjaliści apelują do mieszkańców zagrożonych rejonów o zachowanie wyjątkowej ostrożności w nadchodzących godzinach. Gwałtowne zmiany pogodowe mogą być bardzo niebezpieczne.

Gdzie jest burza? Eksperci ostrzegają

Po serii wichur, które spowodowały w miniony weekend poważne szkody w całym kraju, przez Polskę przetoczą się gwałtowne burze i z gradem. Specjaliści z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej prognozują, że już w najbliższych godzinach żywioł zaatakuje z wielką siłą. Wydano ostrzeżenia pierwszego stopnia dla mieszkańców aż 6 województw, alerty obejmują województwo podkarpackie, lubelskie, świętokrzyskie, mazowieckie, warmińsko-mazurskie oraz powiat dąbrowski w woj. małopolskim.

TVP - nie żyje polski artystaTVP przekazało niewyobrażalnie smutne informacje. Nie żyje słynny polski aktor i reżyserCzytaj dalej

Na terenie zagrożonych województw eksperci prognozują wystąpienie burz z opadami deszczu od 15 do 30 mm, towarzyszyć im będzie silny wiatr, który w porywach może osiągać prędkość do 90 km/h. Lokalnie mogą pojawić się również gwałtowne opady gradu.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Policja poszukuje przestępcówPilny apel policji. Oto wizerunki najbardziej niebezpiecznych przestępców, widzieliście ich?Czytaj dalej

W związku z zagrożeniem burzowym, IMGW wydało alerty ostrzegawcze dla 6 województw

W reszcie kraju w nocy z poniedziałku na wtorek zachmurzenie będzie raczej umiarkowane. W północnej połowie kraju prognozowane są przelotne opady deszczu, a na wschodzie możliwe zanikające burze z opadami deszczu do 15 mm. Tam też pojawią się mgły, które mogą znacznie ograniczyć widoczność.

Dzisiaj grzeje:

1. W akcji straż, wojsko i karetki, ludzie są masowo wywożeni. Niepokojące sceny na zachodzie Polski

2. Wszystkich Świętych 2020. Cmentarze zostaną zamknięte 1 listopada? Rzecznik rządu odpowiada

3. Mamy potwierdzenie, dwóch księży zakażonych koronawirusem. Sanepid pilnie szuka wiernych

Ostrzeżenie pierwszego stopnia zostaje wydane, gdy można spodziewać się warunków sprzyjających wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne i zagrożenie zdrowia oraz życia. Specjaliści zalecają, by w czasie przebywania na zagrożonych terenach przestrzegać wszystkich zaleceń wydanych przez służby ratownicze, a także dostosować swoje plany do warunków pogodowych oraz śledzić bieżące komunikaty meteorologiczne.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Anna Przybylska odeszła 6 lat temu. Siostra artystki pokazała niepublikowane wcześniej zdjęcie, poruszające
  2. Tragedia z samego rana. Legenda sportu nie żyje, przegrała ciężką walkę z rakiem
  3. Media przekazały tragiczną informację. Nie żyje wielka postać, miał koronawirusa
  4. Dorota Szelągowska miała koszmarny wypadek, nie mogła chodzić. Porażające wyznanie, przestała ukrywać
  5. Dorota Gardias już nic nie ukrywa. Porażające słowa ze szpitala, przeżyła dramatyczne chwile
  6. Nic tak nie koi nerwów, jak domowy syrop z melisy. Zdradzamy najlepszy przepis

Mężczyzna znalazł dziwne jajkoZnalazł na podwórku bardzo dziwne jajko. Kilka sekund później pękło, rzucił się do ucieczkiCzytaj dalej

Źródło: Radio Zet

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News