Gdzie grał Jerzy Brzęczek? Kariera polskiego selekcjonera

Gdzie grał Jerzy Brzęczek? Kariera polskiego selekcjonera Źródło: youtube.com/orange

Gdzie grał Jerzy Brzęczek? Fani piłki w Polsce mogą nie zdawać sobie sprawy z faktu, że obecny selekcjoner piłkarskiej reprezentacji Polski ma za sobą bardzo udaną karierę klubową, w której nie brakuje nawet wicemistrzostwa olimpijskiego. Piłkarskie CV trenera "Biało-Czerwonych" jest niezwykłe.

Gdzie grał Jerzy Brzęczek? Kariera wicemistrza olimpijskiego w piłce nożnej z Barcelony z 1992 roku jest owiana wieloma tajemnicami i ciekawostkami, o których nie zdawał sobie sprawy przeciętny kibic reprezentacji Polski. Piłkarska karta kariery, którą zapisał wujek Jakuba Błaszczykowskiego, była pełna sukcesów. Zawodnik był prawdziwą legendą ligi austriackiej, a w polskiej ekstraklasie debiutował już jako nastolatek.

Gdzie grał Jerzy Brzęczek? Bardzo bogata kariera trenera

Swoją wieloletnią karierę piłkarską zawodnik zaczynał w 1982 roku w rodzinnych Truskolasach. W miejscowej Olimpii wypadał na tyle przekonywająco, że trafił do juniorów Rakowa Częstochowa, w którego barwach występował do 1988 roku. Po osiągnięciu 17 roku życia został piłkarzem występującej ówcześnie w ekstraklasie Olimpii Poznań. W barwach poznańskiego klubu rozegrał 108 spotkań i 8 razy zapisał się na liście strzelców. Dobra postawa w klubie, jak też zdobycie srebrnego medalu na olimpiadzie w Hiszpanii zaowocowały przejściem do walczącego o mistrzostwo Polski Lecha Poznań, w którym zawodnik zdołał osiągnąć krajowy czempionat w sezonie 1992/1993. Później, przez kolejne dwa sezony, zawodnik występował w Górniku Zabrze i GKS Katowice.

Po latach występów w Polsce pomocnik, który zdecydował się na transfer zagraniczny. Pierwszym klubem na obczyźnie był FC Tirol Innsbruck, w którym piłkarz występował od sezonu 1995/96 do 96/97. Liga austriacka zdawała się stworzona dla przyszłego selekcjonera, który po udanej grze w Tirolu dostał propozycję z LASK Linz. Pomimo stawania się postacią kultową, piłkarz chciał spróbować bardziej egzotycznej piłki i przeniósł się do izraelskiego Maccabi Haifa.

Przygoda z Izraelem nie trwała jednak długo i zawodnik wrócił do Austrii, w której grał od sezonu 2000/01 do 2006/2007, wygrywając po drodze dwukrotne mistrzostwo kraju z Tirolem Innsbruck. Na początku roku 2007, piłkarz wrócił do Polski i podpisał kontrakt z Górnikiem Zabrze. Swoją piłkarską przygodę skończył w lokalnym rywalu drużyny z Zabrza - Polonii Bytom, z którą występował w ekstraklasie w 2009 roku.

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News