O tej współpracy mówiło się od dawna. Polska weszła w sojusz z arabskimi krajami w kwestii nauczania. Arabowie przysyłają do nas swoje dzieci, a w zamian za to polskie inwestycje zbrojeniowe mogą liczyć na ich pieniądze. Są jednak pewne problemy z kształceniem, dlatego Gdynia rozdaje pieniądze.

W Akademii Marynarki Wojennej w Gdyni obecnie studiuje już 77 studentów z Kuwejtu, Kataru i Arabii Saudyjskiej. W tym tygodniu ich szeregi zasili kolejnych 15 studentów. Żacy są pojętni i chętni do kształcenia się w zawodzie nawigatora. Niestety, problem nastręcza ciężko idąca integracja.

Dlatego też władze Akademii zdecydowały się na nietypowy ruch. Chcą sypnąć groszem na studentów z krajów arabskich. Ambasada Kuwejtu zaproponowała, by młodzi Arabowie nie mieszkali w akademikach, tylko u polskich rodzin, a studia odbywali w języku polskim.

Akademia przystała na ten pomysł. Teraz poszukiwani są chętni, zwłaszcza polskie rodziny, które pod swój dach przyjmą arabskiego studenta i pomogą mu w integracji. Dla chętnych przygotowano już po 2 tys. euro miesięcznie, czyli 8 tys. złotych. Pieniądze te miałyby być przeznaczane na utrzymanie Arabów.

Jakie wymagania stawia Akademia? Student musi mieć oddzielny pokój i otrzymywać posiłki bez wieprzowiny. Co więcej, rodzina, która chce przyjąć go pod dach, musi zobowiązać się, że pokaże mu Polskę i zaznajomi go z naszą kulturą.

źródło: dorzeczy.pl

Ile żon może mieć muzułmanin? Szok! 10 zaskakujących faktów o islamie


Czy muzułmanie chcieli przerobić tę katedrę na meczet?

...

Zobacz również